Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Арифметична помилка в одноразовій добровільній декларації: порядок сплати донарахованої суми або повернення надміру сплачених коштів

опубліковано 21 жовтня 2021 о 13:08

Головне управління ДПС у Житомирській області інформує, що одноразова (спеціальна) добровільна декларація підлягає камеральній перевірці, яку контролюючий орган проводить протягом 60 календарних днів з дня подання йому відповідної Декларації.

У разі виявлення контролюючим органом за результатами камеральної перевірки арифметичної помилки, що призвела до недоплати суми збору з одноразового добровільного декларування, декларант зобов’язаний сплатити суму такої недоплати протягом 10 календарних днів з дня отримання відповідного повідомлення за довільною формою контролюючого органу, та подати уточнюючу відповідну Декларацію протягом 20 календарних днів з дня отримання такого повідомлення.

У разі подання декларантом уточнюючої Декларації, якщо сума Збору, визначена в уточнюючій Декларації, є меншою за сплачену на підставі попередньо поданої Декларації, то здійснюється повернення надміру сплаченої суми Збору.

Обов’язковою умовою для здійснення повернення сум грошового зобов’язання та пені є подання платником податків заяви про таке повернення протягом 1095 днів від дня виникнення помилково та/або надміру сплаченої суми та/або пені. Виключення – повернення надміру утриманих (сплачених) сум податку з доходів фізичних осіб, які повертаються контролюючим органом на підставі поданої платником податків податкової декларації про майновий стан і доходи за звітний календарний рік за результатами проведення перерахунку його загального річного оподатковуваного доходу.

Нагадаємо, в Україні з 01 вересня 2021 року стартувала кампанія з одноразового спеціального декларування для фізичних осіб, що триватиме рік. Одноразове спеціальне декларування передбачає, що фізичні особи – резиденти, у тому числі самозайняті особи, а також нерезиденти наразі, але що були такими на момент отримання (набуття) об’єктів декларування чи на момент нарахування (отримання) доходів, за рахунок яких були отримані (набуті) об’єкти декларування, і які відповідно до Податкового кодексу є чи були платниками податків, мають право подати добровільну декларацію щодо податків і зборів, що не були сплачені або сплачені не у повному обсязі. Одноразове спеціальне декларування є виключно добровільним.