Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Хочете легалізувати нерухоме майно? Скористайтеся податковою амністією

опубліковано 19 жовтня 2021 о 14:58

Головне управління ДПС у Житомирській області інформує фізичних осіб, які вирішили скористатися податковою амністією, що об’єктами декларування може бути нерухоме майно – земельні ділянки, об’єкти житлової і нежитлової нерухомості. А також об’єкти незавершеного будівництва, які не прийняті в експлуатацію або право власності на які не зареєстроване в установленому законом порядку, але майнові права на такі об’єкти належать декларанту на праві власності; не прийняті в експлуатацію та розташовані на земельних ділянках, що належать декларанту на праві приватної власності, включаючи спільну власність, або на праві довгострокової оренди або на праві суперфіцію.

Якщо фізична особа має у власності нерухоме майно, яке було придбано за рахунок коштів, з яких були сплачені усі податки та збори, передбачені нормами чинного законодавства, то подавати одноразову (спеціальну) добровільну декларацію такій фізичній особі не потрібно.

У разі якщо фізична особа має у власності об’єкт нерухомого майна, який був набутий (збудований) як за рахунок коштів з яких були сплачені податки, так і за рахунок коштів з яких податки не були сплачені, то у одноразовій (спеціальній) добровільній декларації декларант відображає суму витрат або оціночну вартість такого об’єкта нерухомого майна в частині коштів, з яких не були сплачені податки.

Якщо об’єкти рухомого або нерухомого майна були отримані у спадок (подарунок) від члена сім’ї першого або другого ступеня споріднення, то подавати одноразову (спеціальну) добровільну декларацію платнику податків не потрібно за умови відсутності інших підстав для подання такої декларації.

Щодо об’єктів нерухомого майна у вигляді житлового будинку, то якщо такий об’єкт належить фізичній особі на праві власності (у тому числі спільної часткової або спільної сумісної) і знаходиться на території України та/або за її межами станом на дату подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації, був одержаний (набутий) такою фізичною особою за рахунок доходів, що підлягали в момент їх нарахування (отримання) оподаткуванню в Україні та з яких не були сплачені або сплачені не в повному обсязі податки і збори відповідно до вимог законодавства з питань оподаткування та/або міжнародних договорів, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, такий об’єкт майна може бути об’єктом одноразового (спеціального) добровільного декларування.

Житлова нерухомості, що може бути об’єктом одноразового (спеціального) добровільного декларування, має бути відповідної площі:

- квартира / квартири, загальна площа якої/яких не перевищує сукупно 120 кв. м;

- житловий будинок / житлові будинки, загальна площа якого/яких сукупно не перевищує 240 кв. м.

Об’єктами декларування зі збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування не можуть бути нежитлові будинки некомерційного призначення, загальна площа яких не перевищує 60 кв. м, розташовані на території України. Визначення належності об’єкта нежитлової нерухомості (будівлі, незавершеного будівництва) до того чи іншого класу будівель за призначенням проводиться на підставі документів, що підтверджують їх право власності.

Водночас декларант самостійно приймає рішення щодо визначення активів, які будуть зазначені ним у одноразовій (спеціальній) добровільній декларації.