В Головному управлінні ДПС у Житомирській області 26 травня відбувся черговий оnline-семінар для платників податків. Темою семінару був порядок сплати та декларування акцизного податку з переобладнаних транспортних засобів.
Спікерами семінару були - начальник управління контролю за підакцизними товарами Дмитро Федько та начальник відділу адміністрування акцизного податку, контролю за обігом марки акцизного податку управління контролю за підакцизними товарами Тетяна Калі тюк.
Як зазначив Дмитро Федько, згідно ст.212 Податкового кодексу України платниками акцизного податку є зокрема, власники ввезеного на митну територію України вантажного транспортного засобу, що переобладнується у легковий автомобіль.
Датою виникнення податкових зобов’язань у разі здійснення переобладнання вантажного транспортного засобу, який відповідає товарній позиції 8704 згідно з УКТ ЗЕД, у легковий автомобіль, що відповідає товарній позиції 8703 згідно з УКТ ЗЕД, є дата видачі документа про відповідність переобладнаного автомобіля вимогам безпеки дорожнього руху.У цьому випадку акцизний податок сплачується власником такого транспортного засобу не пізніше дати подання документів до органу, що здійснює державну реєстрацію транспортних засобів, для реєстрації або перереєстрації такого транспортного засобу .
При цьому платники акцизного податку при зверненні до органів, що здійснюють державну реєстрацію транспортних засобів, для реєстрації або перереєстрації переобладнаного вантажного транспортного засобу у легковий автомобіль, зобов’язані пред’явити квитанції або платіжні доручення про сплату податку з відміткою банку про дату виконання платіжного доручення.
Тетяна Калітюк звернула увагу слухачів, що суми податку визначаються платником податку самостійно, виходячи з об’єктів оподаткування, бази оподаткування та ставок акцизного податку, що діють на дату виникнення податкових зобов’язань та повинен бути обчислено відповідно до коду УКТ ЗЕД транспортного засобу після переобладнання із урахуванням робочого об’єму циліндрів двигуна та терміну експлуатації автомобіля (віку). Оскільки ставка акцизного податку встановлена у іноземній валюті (євро), розрахунок суми податку здійснюється за офіційний курсом гривні до іноземної валюти, встановленим Національним банком України, що діє на перший день кварталу, в якому виникло податкове зобов’язання, і залишається незмінним протягом кварталу .
Враховуючи місце подачі декларації, акцизний податок з операцій переобладнання вантажного транспортного засобу у легковий автомобіль сплачується за місцем знаходження (проживання) особи, яка є власником переобладнаного транспортного засобу, за кодом бюджетної класифікації 14020800 «Акцизний податок з вироблених в Україні транспортних засобів» Транспортні засоби (крім мотоциклів і велосипедів)»
У разі складності платнику податку самостійно визначити код згідно з УКТ ЗЕД переобладнаного вантажного транспортного засобу та суму акцизного податку, що підлягає сплаті, до здійснення реєстрації такого транспортного засобу, платник акцизного податку може звернутися до контролюючого органу за місцем своєї реєстрації і крім заяви довільної форми надати документи про переобладнання транспортного засобу, зокрема, документ про відповідність переобладнаного автомобіля вимогам безпеки дорожнього руху.
На закінчення заходу Тетяна Калітюк звернулась до платників: «Власники ввезеного на митну територію України вантажного транспортного засобу, що переобладнується у легковий автомобіль, з якого справляється акцизний податок, повинні подати декларацію з акцизного податку контролюючому органу за місцем реєстрації (для юридичних осіб – за місцезнаходженням, для фізичних осіб – за місцем проживання) не пізніше 20 числа місяця наступного періоду за встановленою формою. Форма і Порядок заповнення та подання Декларації затверджені наказом Міністерства фінансів України від 23.01.15 № 14 (зі змінами та доповненнями)».