Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Лісівники Житомирщини наповнюють бюджет

опубліковано 12 квітня 2021 о 15:36

Розвинуте лісове господарство та промисловість, пов’язані із заготівлею, переробкою деревини завжди були характерні для Житомирщини, оскільки значна частина її території зайнята лісами.

Площа лісового фонду Житомирської області становить більше 10 тис.км2, або 35% від загальної площі території області (четверте місце в державі). Даний показник вищий тільки в Закарпатській, Івано-Франківській та  Рівненській областях.   

Заготівлю деревини у порядку рубок головного користування на території області здійснюють 30 лісогосподарських підприємств, з них – 20 державних лісгоспів та 10 лісгоспів АПК.

На сьогодні, в силу певних обставин, заготівля лісопродукції, у т.ч. рубок головного користування, та обсяги реалізації продукції скорочуються. Зниження обсягів реалізації допущено через зменшення поставок на експорт, спад попиту на лісопродукцію на внутрішньому ринку, що призвело до зменшення цін та зменшення заготівлі деревини. Зокрема, по Житомирському облуправлінню лісового і мисливського господарства за 2020 рік порівняно з попереднім загальний обсяг рубок (2540,0 тис.м3) скоротився на 1,6 відс., у т.ч. рубок головного користування (1081,3 тис.м3) - на 5,8 відсотків.

Однак, за результатами фінансово-господарської діяльності підприємствами галузі отримано доходу у сумі 2613,1 млн.грн. та нараховано податку на прибуток у сумі 8,3 млн. гривень.

За січень-березень ц.р. платниками галузі сплачено до бюджетів усіх рівнів майже 219 млн.грн. податків та платежів, що більше відповідного періоду минулого року на 16 відс., або на 30 млн. гривень. Бюджети територіальних громад поповнились від надходжень лісогосподарських підприємств на 94 млн. гривень. Позитивна тенденція росту порівняно з відповідним періодом минулого року (+20,8 млн.грн., або +28,4%) зберігається.

На даний час обговорюється питання реформування галузі, зокрема, оптимізації мережі державних лісогосподарських підприємств (укрупнення державних лісогосподарських підприємств області у межах новостворених адміністративних районів). Укрупнені лісогосподарські підприємства будуть складатися із відокремлених підрозділів (лісництв, цехів переробки деревини, складів і т.д.).

Оскільки законодавство передбачає сплату податків до місцевих бюджетів за місцем розташування лісових ресурсів та за фактичним місцем роботи працівників підприємств лісового господарства, – стривоженість про втрату надходжень ПДФО внаслідок зміни місця юридичної особи абсолютно невиправдана.