У Головному управлінні ДПС у Житомирській області відбувся черговий сеанс телефонного зв’язку “гаряча лінія” на тему: “Новації щодо застосування РРО в сфері торгівлі і послуг відповідно до законопроектів №1073 та 1053-1”. З платниками податків спілкувався головний державний ревізор інспектор управління обслуговування платників ГУ ДПС у Житомирській області Бойко Роман Юрійович.
Пропонуємо Вашій увазі відповіді на деякі із запитань, які надійшли від платників податків під час сеансу телефонного зв’язку “гаряча лінія”:
Чи потрібно буде застосовувати РРО платнику єдиного податку, який на другій групі і займається роздрібною торгівлею уживаними товарами в магазині?
Так, проектом законопроекту №1053-1 “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі та послуг” суттєво розширена сфера застосування РРО. РРО стане обов’язковим при реалізації уживаних товарів у магазинах (за винятком так званих “блошиних ринків”).
Чи обов’язково буде придбання класичного касового апарата? Чи буде можливість використання смартфона з програмним забезпеченням фіскалізації, як пристрій РРО?
Законопроектом передбачено запровадження так званих програмних РРО. Йдеться про програмний комплекс, використовуються на будь-якому пристрої. Фіскальні функції програмного РРО будуть реалізовані через фіскальний сервер контролюючого органу.
Чи потрібно буде застосовувати РРО платнику єдиного податку першої групи, який здійснює торгівлю на ринку?
У пункті 296.10 ПКУ планується зафіксувати, що РРО та/або програмні РРО не застосовують платники єдиного податку лише першої групи. Також, законопроект передбачає “перехідний період”: до 01.01.2021 р. РРО та/або програмні РРО не застосовують платники єдиного податку другої-четвертої групи(фізособи-підприємці) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1 млн.грн. (окрім означених видів діяльності).
ГУ ДПС у Житомирській області