Фахівці Центру обслуговування платників Житомирської ДПІ під час проведення тренінгів роз’яснюють присутнім про порядок заповнення реквізиту «Призначення платежу», відповідно із діючими вимогами (наказ Міністерства фінансів України 22.03.2023 №148 «Про затвердження Порядку заповнення реквізиту «Призначення платежу» платіжної інструкції під час сплати (стягнення) податків, зборів, митних, інших платежів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, внесення авансових платежів (передоплати), грошової застави, а також у разі їх повернення» (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 28 березня 2023 р. за №528/39584).
В ході заходу акцентували увагу на особливостях заповнення реквізитів: «Призначення платежу», «Код платника» та «Код фактичного платника».
Реквізити «Код платника» та «Код фактичного платника» платіжної інструкції повинні заповнюватись відповідно до вимог пунктів 37, 40 розділу ІІ Інструкції 163. У зв’язку з тим, що згідно з Інструкцією 163 обов’язкові реквізити платіжної інструкції вже містять реквізити «Код платника» та «Код фактичного платника», то Порядком 148 не передбачено заповнення у реквізиті «Призначення платежу» платіжної інструкції вищезазначених відомостей.
Посадовці наголосили, що для коректної ідентифікації платників податків та зборів передбачено наступне:
під час сплати податків і зборів платником через касу та/або термінали самообслуговування надавач платіжних послуг під час формування повинен зазначити інформацію саме про платника податків у блоці реквізитів «Фактичний платник»;
під час сплати податків і зборів юридичною особою за свої дочірні підрозділи під час формування у блоці реквізитів «Фактичний платник» повинна зазначатись інформація про дочірню компанію як платника податків.
Разом з цим звернули увагу, що ведення обліку нарахованих та сплачених податків, зборів та єдиного внеску в органах ДПС здійснюється за податковим номером – кодом ЄДРПОУ для юридичних осіб та реєстраційним номером облікової картки платника податків (далі – РНОКПП) для фізичних осіб (номером паспорта для осіб, що відмовились від отримання РНОКПП), тому з метою коректного відображення сплачених сум у інтегрованих картках, уникнення неправомірного податкового боргу, пені та штрафних санкцій, необхідно уважно заповнювати платіжні документи та контролювати їх заповнення операторами відділень банків та Укрпошти.