Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Овруцька ДПІ: Сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему «Особливості застосування РРО/ПРРО з урахуванням новацій, внесених Законом України від 30 червня 2023 року № 3219-IX»

опубліковано 06 вересня 2023 о 09:26

В понеділок, 04 вересня у Овруцькій ДПІ Головного управління ДПС у Житомирській області за участі начальника ДПІ Сергія Невмержицького відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему «Застосування РРО/ПРРО: новації законодавства". 

В ході спілкування з платниками було порушено ряд питань стосовно відновлення відповідальності за порушення вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».

Зокрема платники проінформовані, що у зв’язку з прийняттям Закону України від 30 червня 2023 року № 3219-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану» з 01.10.2023 застосування штрафних (фінансових) санкцій відновлено стосовно всіх суб’єктів господарювання, що здійснюють свою діяльність у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, з повним скасуванням відповідальності за порушення, вчинені з 01.01.2022 по 30.09.2023 включно.

Платники цікавились порядком реєстрації програмних реєстраторів розрахункових операцій (ПРРО), застосуванням штрафних санкцій за порушення вимог законодавства про застосування РРО (ПРРО). Також платниками порушувались питання щодо використання розрахункових книжок, як альтернатива РРО (ПРРО), порядку заповнення заяви 1 – КОРО, щодо тривалості  та порядку використання програмного РРО, у разі відсутності мережі інтернет.  

Сергій Невмержицький повідомив, реєстрація ПРРО здійснюється на підставі Заяви про реєстрацію програмного реєстратора розрахункових операцій за формою № 1-ПРРО (J/F 1316605), що подається у електронній формі за основним місцем обліку суб’єкта господарювання як платника податків через Електронний кабінет (портальне рішення для користувачів або програмного інтерфейсу (АРІ)) або засобами телекомунікацій. 

Суб’єкт господарювання, який має намір зареєструвати ПРРО, повинен перебувати на обліку в контролюючому органі. Також на обліку має перебувати його господарська одиниця, де буде використовуватись ПРРО, про яку суб’єкт господарювання повідомляє контролюючий орган шляхом подання Повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність за формою № 20-ОПП.

Після включення ПРРО до реєстру програмних реєстраторів розрахункових операцій такий ПРРО може використовуватись суб’єктом господарювання.

Разом з тим ДПС звертає увагу всіх платників податків, що добровільне виконання вимог законодавства сфери торгівлі, громадського харчування та послуг, не тільки вбереже торговця від додаткових витрат у вигляді штрафних (фінансових) санкцій, а й стане надійним оберегом від перевірок, які проводить ДПС. Ф.1