Житомирською ДПІ було запрошено 18 жовтня 2021 року до участі у «круглому столі» підприємців – платників єдиного податку 2-4 груп з метою більш детального роз'яснення та обговорення змін у законодавстві, які безпосередньо впливатимуть на діяльність суб'єктів господарювання.
Засідання відкрила головний державний інспектор відділу обліку платників та об’єктів оподаткування, організації роботи ЦОП Житомирської ДПІ – Вікторія Бадюл , яка довела до відома присутніх інформацію, що стосується новацій у законодавстві з питань застосування РРО та ПРРО, а саме, що відповідно до Закону України від 01.12.2020 р. № 1017-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо лібералізації застосування реєстраторів розрахункових операцій платниками єдиного податку та скасування механізму компенсації покупцям (споживачам) за скаргами щодо порушення встановленого порядку проведення розрахункових операцій частини суми застосованих штрафних санкцій» з 1 січня 2021 року до 1 січня 2022 року реєстратори розрахункових операцій та/або програмні реєстратори розрахункових операцій не застосовуються платниками єдиного податку другої - четвертої груп (фізичними особами – підприємцями), обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 220 розмірів мінімальної заробітної плати (далі – МЗП) 1320000 гривень у 2021 році, крім тих, які здійснюють:
- реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту;
- реалізацію лікарських засобів, виробів медичного призначення та надання платних послуг у сфері охорони здоров'я;
- реалізацію ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння.
З 1 січня 2022 року використання РРО стане обов’язковим для всіх платників єдиного податку 2-4 груп.
Зауважила, що дія нових законів не поширюється на мікробізнес, тобто нові правила застосування РРО не зачіпають:
- платників єдиного податку І групи (річний дохід до 167 МЗП);
- фізосіб, які продають на ринку текстиль, вживані речі, продукти власного підсобного господарства.
З питання застосування програмного РРО відповідно до новацій, запроваджених у 2020 році надала роз'яснення платниками податків щодо застосування РРО з можливістю використання Програмних РРО, що передбачає :
- можливість встановити на будь-який гаджет і економію на придбанні традиційних касових апаратів та їх обслуговуванні;
- за запитом користувача передбачає автоматичне створення Z-звіту (періодичного звіту) засобами фіскального серверу або засобами програмного РРО;
- платники податків можуть використовувати будь-який представлений на ринку програмний РРО в залежності від своїх фінансових можливостей та функціональних потреб.
Для початку роботи з програмним РРО необхідно, перш за все, отримати кваліфікований електронний підпис (КЕП) у будь-якого Кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг. ДПС такі ключі видає безкоштовно. Потім потрібно встановити програмне забезпечення на будь-який зручний пристрій, який є в наявності. Це може бути комп’ютер, смартфон або планшет.
Суб’єктам господарювання, які мають намір використовувати програмні РРО, рекомендовано детально ознайомитися з матеріалами банера «Програмні РРО» на веб-порталі ДПС України:www.tax.gov.ua.
Учасникам «круглого столу» було акцентовано, що у банері міститься вся актуальна інформація, пов’язана з ПРРО, включаючи нормативно-правові акти, відеоуроки щодо процедури реєстрації ПРРО, отримання електронних ключів у кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг ДПС, інструкції щодо заповнення та подання форм, інформаційні повідомлення щодо оновлення версій безкоштовних програмних рішень, контакти відповідальних осіб ДПС, які надають роз’яснення, пов’язані з роботою ПРРО.
В ході «круглого столу» учасникам було надано також інформацію про новий електронний сервіс ДПС «InfoTAX», про сторінки податкової служби в соціальних мережах, про можливості Електронного кабінету та подання звітності в електронному вигляді.