Фахівці Звягельської ДПІ провели чергові зустрічі з громадянами, під час яких обговорили питання отримання податкової знижки за витратами на навчання, понесеними у 2025 році.
Податківці нагадали, що відповідно до статті 166 Податкового кодексу України право на податкову знижку мають платники податку — резиденти України, які сплачували кошти на користь вітчизняних закладів освіти. Для оформлення податкової знижки необхідно подати декларацію про майновий стан і доходи та додати копії підтверджених документів: договору про навчання, платіжних документів, а також довідки про отримані доходи у вигляді заробітної плати.
Фахівці звернули увагу, що сума податкової знижки не може перевищувати річний оподатковуваний дохід платника у вигляді заробітної плати. Водночас право на податкову знижку за підсумками звітного року не переноситься на наступні роки, тому подати декларацію за 2025 рік необхідно до кінця 2026 року.
Подати декларацію громадяни можуть особисто до податкового органу за місцем реєстрації або скориставшись сервісом «Електронний кабінет платника».
Під час зустрічі окрему увагу було акцентовано на листуванні з ДПС через Електронний кабінет. Це сучасний та ефективний спосіб взаємодії з контролюючими органами, передбачений Податковим кодексом України.
Платники податків мають право:
самостійно обирати електронну форму спілкування;
реалізовувати свої права та обов’язки в електронному вигляді;
подавати звітність і вести листування онлайн після електронної ідентифікації.
Листування здійснюється відповідно до законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронні довірчі послуги». Документи надсилаються до Електронного кабінету з одночасним повідомленням на електронну пошту платника про їх вид, дату та час відправлення.