Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

«Діалог влади та бізнесу»: обговорено аспекти ліцензування обігу пального та алгоритм заповнення платіжних інструкцій

опубліковано 17 липня 2025 о 17:10

Побудова ефективного діалогу з бізнесом та налагодження прозорої комунікації залишається одним із головних пріоритетів Головного управління ДПС у Житомирській області. Саме з цією метою 17 липня у Житомирській обласній військовій адміністрації відбулася онлайн-зустріч у межах регіональної платформи «Діалог влади та бізнесу» на тему: «Основні аспекти ліцензування обігу пального та відновлення обов’язку подання статистичної звітності».

До обговорення долучилися заступник начальника Житомирської ОВА Наталія Арендарчук, начальник управління економічного аналізу ГУ ДПС у Житомирській області Марія Кисельова, начальник відділу ліцензування торгівлі підакцизними товарами та зберігання пального Микола Раздобурдін, а також начальниця відділу адміністрування акцизного податку і контролю за обігом марок акцизного податку Тетяна Калітюк.

Під час заходу було розглянуто низку важливих тем: реєстрації платників акцизного податку при зберіганні пального, ліцензування обігу пального, включаючи зберігання, алгоритм заповнення платіжних інструкцій та відновлення обов’язку подання статистичної звітності.

Тетяна Калітюк детально роз’яснила порядок реєстрації та наголосила на основних вимогах до суб’єктів господарювання, що здійснюють операції зі зберігання пального.

Марія Кисельова у своєму виступі звернула особливу увагу на дотримання правил заповнення платіжних інструкцій. Вона повідомила, що протягом І півріччя 2025 року під час обробки платіжних документів, отриманих від Державної казначейської служби, було виявлено 2 288 випадків порушень у частині заповнення обов’язкових реквізитів.

Микола Раздобурдін ознайомив учасників із законодавчими вимогами щодо реєстрації акцизних складів та відповідного обладнання. Він нагадав, що акцизними складами визнаються об’єкти, де здійснюється виробництво, зберігання чи реалізація пального. 

У ході зустрічі представники бізнесу отримали вичерпні відповіді на актуальні запитання від фахівців податкової служби. Такі зустрічі демонструють відкритість та готовність до конструктивної взаємодії між владою та бізнесом, що сприяє зміцненню довіри й ефективному виконанню податкових зобов’язань.

ГУ ДПС у Житомирській області й надалі буде продовжувати практику відкритих діалогів, спрямованих на формування партнерських відносин із платниками податків.