В Головному управлінні ДПС у Житомирській області, спільно з Житомирською обласною військовою адміністрацією, відбулася зустріч з представниками бізнесу, фізичними особами-підприємцями, присвячена новим правилам оподаткування мобілізованих фізичних осіб-підприємців (ФОП) та актуальним можливостям електронних сервісів ДПС.
Захід проходив під керівництвом очільника ГУ ДПС у Житомирській області Олександра М’ясковського, в.о. заступниці начальника Людмили Великої, фахівців податкової служби області, а також заступника начальника Житомирської обласної військової адміністрації Віктора Градівського.
У заході взяли участь понад 30 підприємців регіону - фізичні особи – підприємці - ветерани ЗСУ, представники ТВ АППУ в Житомирській області, Житомирського регіонального відділення Асоціації фахівців з нерухомості (рієлторів) України, Асоціації фермерів та приватних землевласників Житомирської області, тощо.
Олена Владикіна докладно поінформувала присутніх про зміни у податковому законодавстві щодо мобілізованих підприємців. Відповідно до чинного законодавства, ФОП, які були мобілізовані до лав Збройних Сил України, звільняються: від нарахування, сплати та подання податкової звітності з податку на доходи фізичних осіб; від нарахування, сплати та подання звітності з єдиного податку; від нарахування, сплати та подання звітності з військового збору.
Для отримання таких пільг після демобілізації підприємець повинен протягом 10 календарних днів подати до податкового органу заяву разом з копією військового квитка або іншого документа, що підтверджує факт призову. Якщо особа після демобілізації перебувала на лікуванні, документи подаються упродовж 10 днів після завершення лікування.
Начальниця управління податкових сервісів Оксана Пахолюк ознайомила учасників зустрічі з можливостями електронних сервісів ДПС. Та наголосила, що служба активно цифровізує податкову сферу, аби зробити взаємодію з громадянами та бізнесом максимально зручною.
У своєму заключному слові Олександр М’ясковський підкреслив, що податкова служба завжди відкрита до діалогу з бізнесом, особливо в нинішніх умовах воєнного стану. Пріоритетом ДПС є забезпечення якісного податкового сервісу, оперативна інформаційна підтримка мобілізованих ФОП та усіх суб’єктів господарювання, які продовжують діяльність та сплачують податки.
Окрім цього, за ініціативи Голови ДПС Руслана Кравченка, Державна податкова служба України розробила комплексні зміни щодо врегулювання податкових питань мобілізованих підприємців, які були детально розглянуті під час зустрічі.
Разом – до прозорої та сучасної податкової системи!