Можливості для бізнесу та преференції податкового адміністрування, які надає проєкт «Територія високого рівня податкової довіри» стали предметом обговорення на засіданні «круглого столу» з членами громадської організації «Овруцька районна спілка підприємців».
Відкриваючи зустріч, начальник управління економічного аналізу Головного управління ДПС у Житомирській області Марія Кисельова зазначила, що нова ініціатива Державної податкової служби України спрямована на поліпшення бізнес-клімату, зміну підходів до комунікації та побудову прозорих відносин між державою і платниками податків. Проєкт передбачає надання низки преференцій для платників податків, які відповідають встановленим критеріям.
Серед основних переваг – мораторій на проведення окремих видів перевірок, зменшення строків камеральних та документальних перевірок при отриманні бюджетного відшкодування, скорочення терміну надання індивідуальних податкових консультацій. Крім того, за кожним платником закріплюється особистий комплаєнс-менеджер – фахівець податкової служби, який допоможе у прийнятті управлінських рішень та в усуненні можливих ризиків порушення податкового законодавства.
До Переліку включатимуться юридичні та фізичні особи-підприємці, які відповідатимуть певним вимогам. Зокрема, це своєчасність та повнота виконання податкових зобов'язань, відсутність спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів, розмір заробітної плати тощо. Перелік формується податковою службою автоматично без участі платника, а відомості про включення відображатимуться в Електронному кабінеті.
Вся інформація про проєкт сконцентрована на новому субсайті, що надає зручний доступ до актуальної інформації, зокрема, до Переліку платників податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства та розрахованих середніх показників критеріїв у розрізі видів економічної діяльності та регіонів тощо.
Крім того, розглянули основні аспекти Національної стратегії доходів до 2030 року. Пріоритетні заходи Національної стратегії доходів спрямовані на модернізацію податкового адміністрування та створення умов для справедливої податкової політики, що сприятиме підвищенню ефективності управління державними доходами. Цілі НСД передбачають зміцнення доброчесності та довіри до контролюючих органів через посилення антикорупційних заходів та підвищення прозорості і ефективності процедур управління, підвищення рівня дотримання податкового законодавства платниками податків та контролюючими органами, створення та впровадження сучасних цифрових рішень податкового адміністрування, тощо.
На завершення заходу сторони підкреслили важливість проведення зустрічі та домовились про розширення співпраці.