Сьогодні, за запрошенням Торгово-промислової палати України, фахівці Головного управління ДПС у Житомирській області взяли участь у семінарі-практикумі для представників малого і середнього бізнесу експортерів-імпортерів України в Житомирській області.
На заході були розглянуті питання експортно-імпортних операцій, митного оформлення товарів, сплати та адміністрування податків при здійсненні експортно-імпортних операцій, нові можливості для бізнесу – Територія високого рівня податкової культури, тощо.
Тетяна Гриценко, начальник відділу перевірок фінансових операцій управління податкового аудиту, розповіла платникам, що з 1 грудня 2024 року запрацював режим експортного забезпечення для окремих сільськогосподарських товарів, таких як мед, горіхи волоські, пшениця, жито, ячмінь, кукурудза та інші.
Зокрема, запроваджено нові правила:
- експорт таких товарів може здійснюватися лише зареєстрованими платниками ПДВ;
- встановлюються мінімально допустимі експортні ціни за якими може бути здійснено експорт продукції;
- до дня подання митної декларації платник зобов’язаний скласти та зареєструвати податкову накладну в Єдиному реєстрі податкових накладних;
- реєстрація такої накладної може бути зупинена;
- тільки зареєстрована накладна дає право на оформлення митної декларації та здійснення експорту;
- платники, у яких не повернення валюти на дату складання податкової накладної становить не більше 20%, застосовують ставку 0% при експорті, всі інші 14% або 20%;
- при поверненні валюти платники зможуть відкоригувати ставки 14% та/або 20% на 0% податку.
«Прийняті зміни спрямовані на забезпечення повернення валюти до держави та подолання схем ухилення під час здійснення платниками операцій з експорту сільськогосподарської продукції» - зазначила Тетяна Гриценко.
Новий проєкт ДПС «Територія високого рівня податкової довіри» презентував присутнім Василь Полончук, заступник начальника управління оподаткування юридичних осіб.
За його словами, для доброчесних платників запроваджено особливості адміністрування податків, зборів, платежів. Такі платники будуть включені до Переліку платників податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства (далі – Перелік). До такого Переліку включатимуться як юридичні, так фізичні особи – підприємці, які відповідатимуть певним вимогам та критеріям. Зокрема, з-поміж них: своєчасність та повнота виконання своїх податкових обов’язків, відсутність спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів, та відповідність критеріям, у тому числі щодо рівня сплати податків, розміру заробітної плати тощо.
Для субʼєктів господарювання, які увійдуть до Переліку, передбачено низку переваг та преференцій. Це мораторій на деякі види перевірок, скорочення строків перевірок з метою бюджетного відшкодування та строків надання індивідуальних податкових консультацій, особистий комплаєнс-менеджер, який допоможе розробити оптимальні персоналізовані рішення з податкового планування та виключити ризики порушень податкового законодавства.
З інформацією про цей проєкт можна ознайомитись на субсайті Державної податкової служби України «Територія високого рівня податкової довіри».