Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Рієлторам про податки під час семінару

опубліковано 23 жовтня 2024 о 15:07

Сьогодні фахівці Головного управління ДПС у Житомирській області провели семінар для представників Житомирського регіонального відділення Асоціації фахівців з нерухомості (рієлторів) України щодо порядку дотримання діючого податкового законодавства.

Спікерами семінару були – начальник управління оподаткування фізичних осіб Олександр Мушицький, начальник відділу фактичних перевірок Сергій Яремчук та головний державний інспектор управління податкових сервісів Роман Бойко. 

Олександр Мушицький розповів, що за Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у період дії воєнного стану» від 10.10.2024 р. № 4015 (далі – Закон № 4015) оновлюється п. 1.3 пп. 161 підрозд. 10 Перехідних положень ПКУ і ставка військового збору для вже існуючих платників піднімається з 1,5% до 5%. Після оприлюднення згаданий закон набирає чинності з 01 жовтня 2024 року (п. 1 розд. ІІ Закону № 4105). Крім того, детально зупинився на порядку оподаткування здачі майна в оренду, податку на житлову нерухомість, загальна площа якого перевищує 300 квадратних метрів для квартири та 500 квадратних метрів для будинку. Окремо наголосив, що правом на отримання податкової знижки за витратами, що були здійснені в минулому році, ще є час скористатись до 31 грудня цього року.

Актуальним під час заходу було питання застосування рієлторами реєстраторів розрахункових операцій. Зокрема, Сергій Яремчук розповів про діючу відповідальність за незастосування РРО чи ПРРО під час проведення розрахункових операцій. Також зазначив, що при отримання готівкових коштів за надані послуги необхідно забезпечити не лише застосування РРО, а і можливість покупцям  розраховуватись банківською карткою  через платіжний термінал.

А Роман Бойко зауважив, що рієлтори замість традиційних касових апаратів, можуть зареєструвати програмний РРО, оскільки такий програмний продукт безкоштовний і відповідно не призведе до фінансових витрат. Дане програмне забезпечення можна використовувати на планшеті, смартфоні чи комп’ютері і є легким у користуванні, а його реєстрація проводиться в короткі терміни. Для початку необхідно в електронній формі з використання цифрового підпису подати форму № 20-ОПП, якщо така заява не була подана раніше. Далі платнику необхідно подати заяву за формою № 1-ПРРО за основним місцем обліку через Електронний кабінет. Після включення ПРРО до реєстру програмних реєстраторів розрахункових операцій такий ПРРО необхідно завантажити з вебпорталу ДПСУ з розділу «Програмні РРО» (https://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/) на відповідний гаджет та присвоїти йому фіскальний номер, який надійде в квитанції при його реєстрації. Після цих дій ПРРО може використовуватись суб’єктом господарювання. Платники, які бажають зареєструвати програмні РРО можуть отримати інформацію і відеоуроки з даного питання в цьому ж розділі «Програмні РРО», а  у разі виникнення питань можуть отримати інформаційну підтримку в Центрах обслуговування платників за місцем реєстрації чи звернутись до податкової служби за номерами телефонів - (063) 1384646, 0800505521.

Загалом зустріч пройшла у форматі продуктивного діалогу, під час якого фахівці податкової служби надали рієлторам конкретні відповіді на запитання, щодо особливостей застосування норм податкового законодавства, які регулюють їхню діяльність, а також висловили сподівання на подальшу результативну співпрацю.