Чи можна отримати довідку про доходи в податковій інспекції не за місцем проживання особи?
Відповідь: Для отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про джерела та суми нарахованого доходу, нарахованого (перерахованого) податку та військового збору фізична особа може звернутись до контролюючого органу за своєю податковою адресою (місцем проживання) або до будь-якого контролюючого органу.
Як отримати довідку про доходи в контролюючому органі?
Відповідь: Надання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про джерела та суми нарахованого доходу, нарахованого (перерахованого) податку та військового збору є адміністративною послугою. Для її отримання фізична особа повинна подати до будь-якого контролюючого органу документ, що посвідчує особу, та заяву за формою №10ДР.
З метою підтвердження відомостей про задеклароване (зареєстроване) місце проживання (у разі відсутності такої інформації в документі, що посвідчує особу) додатково надається витяг з реєстру територіальної громади.
Чи можливо отримати довідку про доходи онлайн?
Відповідь: На даний час для зручності платників податків запроваджено декілька електронних сервісів, за допомогою яких фізична особа може отримати відомостей з Державного реєстру про джерела та суми нарахованого доходу, нарахованого (перерахованого) податку та військового збору, в режимі онлайн.
По-перше, запит на отримання відомостей про доходи формується у приватній частині Електронного кабінету, вхід до якої відбувається з використанням кваліфікованого електронного підпису фізичної особи. Після обробки запиту на електронну адресу фізичної особи – платника податків направляється файл-відповідь, який містить відомості з Державного реєстру про джерела та суми нарахованого доходу, нарахованого (перерахованого) податку та військового збору.
Другий спосіб – використання мобільного застосунку «Моя податкова», який можна завантажити на мобільний телефон на платформі iOS (в App Store) та на платформі Android (в Google Play). Результат виконання запиту на отримання довідки про доходи формується протягом 5 хвилин.
Крім того, будь-який громадянин України старше 18 років може отримати відомості з Державного реєстру про джерела та суми нарахованого доходу, нарахованого (перерахованого) податку та військового збору на порталі Дія.
Звертаємо увагу, що електронний документ, засвідчений кваліфікованою електронною печаткою ДПС, є аналогом паперового документа, виданого контролюючим органом.
Чи можна отримати довідку про доходи за дорученням?
Відповідь: Так. Відомості з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про джерела та суми нарахованого доходу, нарахованого (перерахованого) податку та військового збору може за дорученням отримати представник фізичної особи.
У такому випадку до заяви за формою №10ДР надаються додаткові документи, а саме: засвідчена в нотаріальному порядку довіреність на отримання відомостей з Державного реєстру, документ, що посвідчує особу представника, та ксерокопія (з чітким зображенням) документа, що посвідчує особу довірителя.
За який максимальний період надається інформація про доходи?
Відповідь: У Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків міститься інформація про доходи фізичних осіб починаючи з І кварталу 1998 року.
Відомості про виплачені доходи та утримані податки за останній квартал доступні для отримання після спливу 50 календарних днів після його закінчення.
Звертаємо увагу, що електронний запит на отримання відомостей про доходи формується поквартально, загальна кількість кварталів, яка вказується в одному запиті, не повинна перевищувати 20 кварталів.
Скільки часу готується довідка про доходи?
Відповідь: Згідно вимог Положення про реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 29.09.2017 №822, відомості з Державного реєстру надаються протягом трьох робочих днів з дня звернення фізичної особи (представника) до контролюючого органу.
Але, фактично, за наявності усіх необхідних документів, такі відомості надаються фізичній особі у день звернення.