Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

На онлайн-вебінарі про особливості заповнення податкової декларації з податку на прибуток підприємств

опубліковано 31 липня 2024 о 16:01

Головне управління ДПС у Житомирській області системно проводить інформаційно-роз’яснювальну комунікацію з платниками податків області через онлайн-вебінари, семінари, зустрічі. 

Черговим заходом для платників податків став онлайн-вебінар на тему: «Особливості заповнення додатка РІ до рядка 03 РІ податкової декларації з податку на прибуток підприємств».   

Заступник начальника відділу адміністрування податку на прибуток, неприбуткових установ і організацій та спрощеної системи оподаткування управління оподаткування юридичних осіб Олена Юрковська звернула увагу, що наразі триває подання Податкових декларацій з податку на прибуток підприємств за півріччя 2024 року (для платників, у яких звітним (податковим) періодом у 2024 році є квартал), термін подання яких до 09.08.2024 року.

Форма декларації затверджена Наказом Міністерства фінансів України 20 жовтня 2015 року № 897 (зі змінами).

Відповідно до п.п. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134 Податкового кодексу України (далі- ПКУ) об’єктом оподаткування податком на прибуток підприємств є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які визначені відповідними положеннями ПКУ.          

Коригування в обов’язковому порядку здійснюється тими платниками, у яких річний дохід від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначений за правилами бухгалтерського обліку за останній звітний (податковий) період перевищує сорок мільйонів гривень.

У додатку РІ наводиться інформація про загальну величину податкових різниць, на які збільшується та зменшується бухгалтерський фінансовий результат. Цей додаток дуже місткий. Але заповнювати всі його рядки доведеться не всім. Щоб було зрозуміліше, коли і які рядки заповнюють і в якому порядку, поговоримо про це далі.

У додатку РІ до рядка 03 РІ відображаються дані про податкові різниці, які встановлені розділом ІІІ ПКУ та визначені розділами І, ІІ і ХХ ПКУ. Останні, здебільшого, повинні розраховувати всі платники податку, незалежно від їх дохідності, за наявності відповідних обставин.

Таким чином, в окремих випадках додаток РІ доведеться заповнювати і тим платникам (з доходом менше 40,0 млн гривень), у яких у декларації стоїть позначка, що вказує на прийняття рішення про незастосування коригування фінансового результату на різниці.

Такі платники зазначають у додатку РІ тільки обов’язкові для всіх різниці (з розділів І,ІІ і ХХ ПКУ). Тобто, наприклад, якщо у вас є збитки минулих періодів і ви малодохідник, який поставив позначку в декларації про відмову від різниць, вам достатньо  заповнити в додатку РІ тільки рядок 3.2.4. А ось, скажімо заповнювати амортизаційні рядки в такому додатку РІ і подавати додаток АМ не потрібно.

Із цього випливає, що зовсім не подавати додаток РІ можна тільки у разі відсутності операцій, за якими згідно з ПКУ передбачено визначення різниць. Саме в цьому випадку рядок 03 РІ декларації не буде містити показників.

До уваги! Слідкуйте за анонсами визначених в подальшому тем семінарів на субсайті Головного управління ДПС у Житомирській області, на офіційній сторінці у соціальній мережі Facebook та будьте їх активними учасниками!