Головне управління ДПС в Житомирській області повідомляє, що статтею 69 Податкового кодексу України визначено вимоги до відкриття та закриття рахунків платників податків у банках, інших фінансових установах, небанківських надавачах платіжних послуг та електронних гаманців в емітентах електронних грошей. Наказом Міністерства фінансів України від 18.08.2015 №721 ( зі змінами внесеними наказом Міністерства фінансів України від 13.12.2023 № 698) затверджено Порядок подання до контролюючих органів повідомлень про відкриття/закриття рахунків платників податків у банках та інших фінансових установах.
Пунктом 4 розділу VI Порядку № 721 визначено, що платник податків може надіслати до ДПС в електронній формі через Електронний кабінет, або з використанням електронних комунікаційних мереж запит про отримання витягу з журналу реєстрації повідомлень про відкриття/закриття рахунків/електронних гаманців у банках, інших фінансових установах, небанківських надавачах платіжних послуг/емітентах електронних грошей за формою № П9 згідно з додатком 10 до Порядку № 721. У запиті зазначається, про які рахунки/електронні гаманці запитується інформація – ті, про які не надходили повідомлення про їх закриття (відкриті рахунки/електронні гаманці) та/або ті, про які надійшли повідомлення щодо їх закриття (закриті рахунки/електронні гаманці), із зазначенням періоду закриття.
ДПС не пізніше наступного робочого дня після надходження запиту надсилає платнику податків витяг з журналу реєстрації повідомлень про відкриття/закриття рахунків/електронних гаманців у банках, інших фінансових установах, небанківських надавачах платіжних послуг/емітентах електронних грошей за формою № П10 згідно з додатком 11 до Порядку № 721.
Витяг формується засобами інформаційно-комунікаційної системи ДПС і надсилається платнику податків автоматично з використанням електронних комунікаційних мереж в електронній формі, а також розміщується в приватній частині Електронному кабінеті (режим «Вхідні» меню «Вхідні/вихідні документи». У витягу зазначається інформація про платника податків та всі його рахунки/електронні гаманці, які взято на облік в контролюючих органах, згідно із критеріями, що вказані у запиті (закриті та/або відкриті). Витяг є дійсним до внесення відповідних змін до журналу.
Меню «Введення звітності» або «Заяви, запити для отримання інформації» приватної частини Електронного кабінету надає можливість створити та подати до контролюючого органу запит (ідентифікатор форми J/F 1308601). А меню «Введення звітності» також дозволяє переглянути квитанції щодо приймання та обробки контролюючим органом запиту, а саме:
Квитанція № 1 – засвідчує факт і час отримання запиту;
Квитанція № 2 – витяг (ідентифікатор форми J/F 1408601).