Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Таблиця даних платника ПДВ та її роль у зупиненні реєстрації податкових накладних в ЄРПН – тема сьогоднішнього онлайн-вебінару

опубліковано 21 березня 2024 о 16:30

Сьогодні обраною темою для платників податків чергового онлайн-вебінару  на платформі ZOOM стала: «Таблиця даних платника ПДВ та її роль у зупиненні реєстрації податкових накладних в ЄРПН». Ця тема є однією із актуальних та часто запитуваних під час телефонних дзвінків на «гарячу лінію» Головного управління ДПС у Житомирській області.

Заступник начальника відділу моніторингу операцій та ризиків, роботи з ризиками управління з питань виявлення та опрацювання податкових ризиків Віталій Чайковський розповів, що подання Таблиці даних платника ПДВ (далі – Таблиця) передбачено Порядком зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого постановою КМУ від 11.12.2019 р. № 1165 (далі –Порядок).

Платник ПДВ у разі зупинення реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування до податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних платник ПДВ має право подати до ДПС Таблицю за встановленою формою.

Ідентифікатор форми Таблиці даних - J/F1312303.

Це право виникає відповідно до п. 12 Порядку. Таблиця подається з поясненням, в якому зазначається вид діяльності, з посиланням на податкову та іншу звітність платника податку (п. 14 Порядку), в електронній формі засобами електронного зв’язку з урахуванням вимог Законів України «Про електронні довірчі послуги», «Про електронні документи та електронний документообіг» та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами.

Пояснення з інформацією про діяльність платника (з можливим зазначенням відомостей про наявні орендовані або власні приміщення, виробничі потужності, земельні ділянки, найманого персоналу, залишків готової продукції, сировини) подається у вигляді прикріпленого до Таблиці додатка (код форми якого J/F13601).

Основним критерієм, за яким приймається рішення Комісії про врахування Таблиці є підтвердження наявності достатньої матеріально-технічної бази та людських ресурсів для ведення господарської діяльності. Результатом такої діяльності є відповідний рівень сплати платежів до бюджету.

Віталій Чайковський зауважив, що у разі ведення декількох видів діяльності доцільно буде подати Таблицю окремо на кожен з них, а коди товарів/послуг, які були зазначені в раніше прийнятій Таблиці, не потрібно повторювати в наступних Таблицях. Крім того, коди в податкових накладних /розрахунках коригування також мають вказуватись у такому ж вигляді, у якому вони були наведені у Таблиці.

До уваги! Слідкуйте за анонсами визначених в подальшому тем семінарів на субсайті Головного управління ДПС у Житомирській області, на офіційній сторінці у соціальній мережі Facebook та будьте їх активними учасниками!