Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Встановлено черговий факт порушення законодавства щодо готівкових розрахунків

опубліковано 29 грудня 2023 о 15:52

Працівниками Головного управління ДПС у Житомирській області, на постійній основі здійснюється контроль за дотриманням суб’єктами господарювання законодавства в частині проведення готівкових розрахунків та оформлення трудових відносин між роботодавцями та найманими працівниками. У разі наявності підстав, визначених Податковим Кодексом України, проводяться відповідні перевірки.

Так, на підставі отриманого звернення щодо невидачі розрахункового документу при купівлі меблів, працівниками відділу фактичних перевірок Головного управління ДПС у Житомирській області, проведено перевірку складу меблів у якому здійснювалась діяльність з ремонту та продажу вживаних меблів.

В ході проведення перевірки встановлено факт проведення розрахункових операцій без застосування РРО/ПРРО, відсутність банківського терміналу для проведення розрахунку банківськими картками за місцем проведення розрахунків та використання праці найманого працівника без належного оформлення трудових відносин.

За виявлені в ході проведення перевірки порушення, у терміни визначені законодавством, до платника будуть застосовані відповідні штрафні санкції. Матеріали перевірки направлено до Центрально - Західного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці для прийняття рішень за фактом використання праці найманого працівника без належного оформлення трудових відносин.

Головне управління ДПС у Житомирській області вкотре наголошує на необхідності дотримання суб’єктами господарювання діючого законодавства щодо ведення розрахункових операцій та трудового законодавства.

Слід також зазначити, що відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 29 липня 2022 р. N 894, з 01.01.2023 року у населених пунктах чисельністю населення понад 25 тисяч осіб, має бути забезпечено можливість здійснення розрахунків банківськими картами за реалізовані товари (надані послуги), з 01.01.2024 така можливість має бути забезпечена у населених пунктах з чисельністю населення від 5 до 25 тисяч осіб.