Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Платники Житомирщини сплатили понад 18 млн грн рентної плати за спеціальне використання води

опубліковано 18 вересня 2023 о 14:35

За спеціальне використання води платники Житомирщини у січні - серпні сплатили до зведеного бюджету 18,4 млн грн рентної плати.

Зокрема, до державного бюджету надійшло 10,1 млн грн, до місцевого 8,3 млн грн. У порівнянні з відповідним періодом минулого року надходження зросли як до державного так і до місцевого бюджету.  

Головне управління ДПС у Житомирській області нагадує, що відповідно до п. 255.1 ст. 255 Податкового кодексу України платниками рентної плати за спеціальне використання води є:

- первинні водокористувачі – суб’єкти господарювання незалежно від форми власності: юридичні особи, їх філії, відділення, представництва, інші відокремлені підрозділи без утворення юридичної особи, постійні представництва нерезидентів, а також фізичні особи – підприємці, які використовують та/або передають вторинним водокористувачам воду, отриману шляхом забору води з водних об’єктів;

- суб’єкти господарювання незалежно від форми власності: юридичні особи, їх філії, відділення, представництва, інші відокремлені підрозділи без утворення юридичної особи, постійні представництва нерезидентів, а також фізичні особи – підприємці, які використовують воду для потреб гідроенергетики, водного транспорту і рибництва.

Об’єктом оподаткування рентною платою за спеціальне використання води є фактичний обсяг води, який використовують водокористувачі.