Головне управління ДПС у Житомирській області нагадує, що Законом України від 30.06.2023 №3219 внесено зміни до Закону від 06.07.1995 №265.
Зазначеними змінами чітко визначено категорії продавців при продажу товару або наданні послуг, які мають право в розрахунковому документі зазначати назву товару (послуги) у вигляді, що відображає споживчі ознаки товару (послуги) та ідентифікує належність такого товару (послуги) до товарної групи чи послуги.
Йдеться про фізичних осіб – підприємців, які є платниками єдиного податку та не зареєстровані платниками податку на додану вартість та які не здійснюють продаж підакцизних товарів, технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, лікарських засобів, виробів медичного призначення, ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння.
При цьому, при зазначенні назви товару (послуги) у вигляді, що відображає споживчі ознаки товару (послуги) та ідентифікує належність товару (послуги) до товарної групи чи послуги, у випадку виникнення сумнівів щодо правильності віднесення певних товарів до певних груп рекомендуємо використовувати Державний класифікатор продукції та послуг (Наказ Держспоживстандарту України від 11.10.2010 №457) в редакції Наказу Міністерства економіки від 16.02.2017 №211 та зазначати товар (послугу), який класифікується за назвою «Групи» замість відображення конкретної позиції. Наприклад, зазначати «постільна білизна» замість «наволочка», «простирадло», «ковдра» і т.д. А замість «пиріжок з маковою начинкою», «пиріжок з вишнею», «пиріжок з повидлом» і т. д. - вказувати «випічка».