Сьогодні в Головному управлінні ДПС у Житомирській області, в межах роботи Комунікаційної податкової платформи, проведено робочу зустріч з керівником фермерського господарства «Добробут-В» Романом Вакулюком щодо нарахування та сплати мінімального податкового зобов’язання.
Зустріч відбулась за участі начальника управління оподаткування юридичних осіб Дениса Мельниченка, заступника начальника управління Анжеліки Бевзи, начальника відділу адміністрування податку на прибуток, неприбуткових установ і організацій та спрощеної системи оподаткування Івана Гичка та бухгалтера фермерського господарства Ольги Вакулюк.
За словами податківців, з 2023 року власникам або користувачам земельних ділянок потрібно сплачувати мінімальне податкове зобов’язання (МПЗ) за свої земельні частки (паї). Якщо земельна ділянка не перебуває в офіційній оренді, тоді сплачувати МПЗ доведеться її власнику. У кого ж є офіційний договір оренди – за того сплачувати має орендар.
Сума мінімальних податкових зобов’язань, визначених щодо кожної із земельних ділянок, право користування якими належить одній юридичній або фізичній особі, у тому числі фізичній особі – підприємцю, є загальним мінімальним податковим зобов`язанням.
Не повинні сплачувати податок власники земельних ділянок у населених пунктах чи дачних (садових) кооперативах.
Вперше сплатити податок потрібно буде у 2023 році – за попередній рік.
Платники єдиного податку – власники, орендарі, користувачі на інших умовах (в тому числі на умовах емфітевзису) земельних ділянок, віднесених до сільськогосподарських угідь, а також голови сімейних фермерських господарств, у тому числі щодо земельних ділянок, що належать членам такого сімейного фермерського господарства та використовуються таким сімейним фермерським господарством, зобов’язані подавати додаток з розрахунком загального мінімального податкового зобов'язання у складі податкової декларації за податковий (звітний) рік.
Нагадуємо, звернення на Комунікаційну податкову платформу надсилайте на електронну скриньку: zt.ikc@tax.gov.ua.
Як вже вкотре довела практика, такий інструмент взаємодії, як Комунікаційна податкова платформа, надає змогу платникам податків оперативно вирішувати актуальні питання у діалозі з податківцями в найкоротші терміни.