Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

На розвиток територіальних громад Житомирщини землевласники спрямували понад 534 млн грн земельної плати

опубліковано 14 листопада 2022 о 15:23

Головне управління ДПС у Житомирській області повідомляє, що упродовж  десяти місяців цього року платники податків сплатили до місцевих бюджетів Житомирщини 534,8 млн грн плати за землю.

Майже 92 відсотки цього платежу – внесок юридичних осіб, вони перерахували з початку року 491 млн грн плати за землю, фізичні особи поповнили бюджети місцевих громад, сплативши 43,8 млн грн плати за землю.

У жовтні надходження від всіх категорій платників склали 64,8 млн грн, що у порівнянні із минулорічними більше на 7,8 млн гривень.

Головне управління нагадує, про порядок отримання фізичною особою пільги щодо сплати земельного податку. Так, зокрема фізична особа, яка має підстави для отримання пільг щодо сплати земельного податку, подає контролюючому органу за місцем знаходження земельної ділянки, або за місцем знаходження будь-якої з земельних ділянок, що знаходяться у власності такої особи (якщо має у власності декілька земельних ділянок) заяву довільної форми. Крім цього подаються документи, що посвідчують її право на пільгу (посвідчення особи з інвалідністю першої або другої групи, пенсійне посвідчення (за віком), посвідчення батьків багатодітної сім’ї (які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років), посвідчення «Учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС», посвідчення особи, на яку поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», посвідчення «Потерпілий від Чорнобильської катастрофи» (1–3 категорія), договір оренди землі, оформлений та зареєстрований відповідно до законодавства:

Якщо зазначені документи надаються фізичною особою до 01 травня поточного року, то пільга починає застосовуватися до обраних земельних ділянок з базового податкового (звітного) періоду, в якому подану таку заяву, та діє до початку місяця, що настає за місяцем подання нової заяви про застосування пільги.

У разі подання фізичною особою заяви про застосування пільги після 01 травня поточного року, пільга починає застосовуватися до обраних земельних ділянок з наступного податкового (звітного) періоду.