Фахівці Головного управління ДПС у Житомирській області продовжують роз’яснювати особливості застосування касових апаратів. Так 17 лютого начальник відділу фактичних перевірок управління податкового аудиту Сергій Яремчук взяв участь у круглому столі на тему «Проблемні питання застосування РРО/ПРРО у 2022 році». Захід пройшов в онлайн-форматі. Серед організаторів круглого столу – ТОВ «ЕС.СІ.АЙ.-Консалтинг», ПП «Юридична компанія С-К», ПП «Бізнес Софт Про», Житомирське відділення всеукраїнської ГО «Асоціація платників податків України».
Сергій Яремчук розповів учасникам заходу хто, власне, має застосовувати реєстратори розрахункових операцій та їх види.
«Використання касового апарату з 1 січня 2022 року є обов’язковим для фізичних осіб – підприємців – платників єдиного податку 2-4 груп, що здійснюють розрахунки за товари і послуги. Мова йде як про готівкові розрахунки, так і безготівкові – наприклад, банківською картою чи, навіть, за допомогою онлайн-банкінгу з карти на карту», – наголосив спеціаліст податкової.
Сергій Яремчук також зазначив, що не застосовувати РРО або ПРРО можна за умови розрахунку за допомогою IBAN. А також суб’єктам господарювання, що здійснюють торгівлю на території села, селища, але якщо вони використовують РК та КОРО, не продають підакцизну продукцію, одночасно не здійснюють торгівлю дистанційно.
«Підприємець самостійно обирає, що використовувати – класичний РРО чи програмний. Законодавчо можна застосовувати їх паралельно, а можна обрати лише один з цих варіантів. Програмний реєстратор розрахункових операцій зручний тим, що його можна встановити на будь який електронний пристрій на кшталт смартфона, планшета тощо. Він автоматично надсилатиме звіти до контролюючого органу, може працювати в офлайн режимі, якщо тимчасово відсутній інтернет, й у цілому має ще низку переваг порівняно з класичним», – розповів учасникам круглого столу Сергій Яремчук.
Крім того, Державна податкова служба України розробила власне програмне забезпечення й пропонує його суб’єктам господарювання БЕЗКОШТОВНО. Завантажити такий програмний реєстратор розрахункових операцій можна за посиланням: https://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/.
Серед інших питань, обговорених під час круглого столу, – відповідальність за порушення порядку застосування РРО/ПРРО, проблеми, які можуть виникнути під час використання касових апаратів, та інші.
Оннлайн-вебінари на актуальні податкові теми є постійною практикою у роботі фахівців Головного управління ДПС у Житомирській області. Таким чином вдається налагодити конструктивний діалог з платниками, надавати роз’яснення щодо новацій у податковому законодавстві, а також відповідати на конкретні запитання й розбиратися у конкретних ситуаціях.