Спільна інформаційна сесія Регіонального офісу Програми «U-LEAD із Європою» та Головного управління ДПС у Житомирській області відбулася у вівторок, 08 лютого. Захід пройшов в онлайн-режимі. Представник обласної податкової, завідувач cектору інформаційної взаємодії Алла Корнійчук, детально розповіла учасникам сесії – зокрема, керівникам територіальних громад, керівникам і спеціалістам фінансових органів місцевих рад, що відповідальні за наповнення бюджету та роботу з платниками податків –про кампанію декларування доходів громадян, отриманих у 2021 році. Також спікер звернула увагу на податкову амністію – річну кампанію з одноразового (спеціального) добровільного декларування статків громадян, з яких раніше не були сплачені податки.
«Декларувати свій майновий стан і доходи зобов’язані усі громадяни – про це йдеться у ст. 67 Конституції України, а безпосередньо порядок прописаний у ст. 179 Податкового кодексу України. Водночас декларування для більшості українців відбувається непомітно для них самих. Наприклад, якщо людина отримувала доходи у вигляді офіційної зарплати, відсотків за депозитом або з продажу майна з нотаріальним посвідченням, то за них вже сплатили податки податкові агенти – особи або установи – а отже обов’язок з подання декларації автоматично був виконаний. Зобов’язані ж декларувати свої доходи за попередній рік спортсмени, художники, актори, фотографи, громадяни, що отримали гроші від іншої фізичної особи, від здавання майна в оренду, від продажу власної сільськогосподарської продукції тощо. Подати таку декларацію у 2022 році потрібно до 03 травня», – наголосила Алла Корнійчук.
Кампанія декларування – це не лише сплата податків, а й можливість повернути частину витраченого. Мова йде про податкову знижку на витрати за навчання, сплату відсотків за іпотечним кредитом, переобладнання авто з метою використання біопалива, а також на благодійні внески, страхові платежі, витрати, пов’язані з усиновленням, або витрати на репродуктивні технології. Подати податкову декларацію з метою повернення частини витрачених коштів можна до 31 грудня включно. Більш детальний перелік витрат, на які надається податкова знижка, й порядок її отримання за посиланням – https://tax.gov.ua/deklaratsiyna-kampaniya-2022/podatkova-znijka-dlya-fizichnih-osib/.
Щодо кампанії з одноразового (спеціального) добровільного декларування, то вона триватиме до 01 вересня 2022 року. Скористатися правом на податкову амністію можуть як резиденти, так і нерезиденти України, у розпорядженні яких знаходяться активи у розмірі більше120 кв. мдля квартир й240 кв. мдля житлових будинків,60 кв. мдля нежитлової нерухомості, 400 тис. грн для інших активів, а також які мають земельні ділянки, що сукупно перевищують норми безоплатної передачі (ст. 121 Земельного кодексу України).
«Держава таким чином надала громадянам шанс легалізувати активи. Водночас кампанія є абсолютно добровільною. Чи маєте ви право на податкову амністію, як заповнити одноразову добровільну декларацію, за якими ставками сплачувати збір і багато іншої інформації можна знайти на вебпорталі ДПС України у відповідному тематичному банері за посиланням – https://tax.gov.ua/baneryi/odnorazove-dobrovilne-deklaruvannya», – зазначила завідувач cектору інформаційної взаємодії ГУ ДПС у Житомирській області.
«Сплата податків – це обов’язок кожного громадянина. Від того, чи вчасно й справно сплачуються податки, залежить наповнення бюджету, а отже й усі видатки з нього – на медицину, освіту, розвиток інфраструктури. Таким чином економічна стабільність країни пов’язана, у тому числі, з податковою свідомістю кожного з нас», – резюмувала Алла Корнійчук.