Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Виконання показників Програми економічного та соціального розвитку Житомирської області на 2021 рік

опубліковано 02 лютого 2022 о 11:30

Фінансове забезпечення функціонування держави, її соціально-економічний розвиток значною мірою обумовленні податковими надходженнями, що спрямовуються до Державного та місцевих бюджетів. Податкові надходження займають значну частку, а також посідають провідне місце серед методів регулювання економіки державою.

Тому з метою неперервності дій і заходів щодо підвищення якості життя населення шляхом створення умов для стабілізації розвитку галузей економіки регіону і позитивних зрушень в них, забезпечення належного функціонування та розвитку галузей соціальної сфери, ефективного соціального захисту населення, безпечного життєвого середовища та довкілля рішенням Житомирської обласної ради VIII скликання від 24.12.2020 №15 затверджено «Програму економічного та соціального розвитку Житомирської області на 2021 рік» (зі змінами внесеними рішенням від 27.05.2021 №73) (далі – Програма).

Механізм реалізації Програми базується на принципі узгодженості інтересів та дій владних структур, бізнесу та громадськості щодо вирішення питань розвитку економіки та соціальної сфери області.

Важливою частиною механізму реалізації програми є проведення моніторингу ходу її виконання.  

Головним управління ДПС у Житомирській області вжито комплекс заходів із забезпечення виконання показників Програми.

За 2021 рік до Зведеного бюджету надійшло податків та платежів, що контролюються ГУ ДПС у Житомирській області, у сумі 14,6 мільярдів гривень, що на 2,7 мільярди гривень, або на 22,2 відсотки більше, ніж за 2020 рік.

До Державного бюджету забезпечено надходжень у сумі 6,2 мільярди гривень. Суб’єктам господарювання області відповідно до чинного законодавства відшкодовано на розрахункові рахунки 1,1 мільярд гривень, що у 1,4 рази більше, ніж за 2020 рік.

Платниками податків області сплачено до Державного бюджету податку на прибуток у сумі 754,3 мільйонів гривень та податку на додану вартість – у сумі 2,8 мільярди гривень.

Річні показники, визначені Програмою, виконані у повному обсязі (відповідно на 140,7 та 137 відсотків).

За рахунок вжитих заходів надходження до Державного бюджету по погашенню податкового боргу склали  104,2 мільйони гривень та до місцевих бюджетів – 50,7 мільйонів гривень.

У цілому, показники, передбачені Програмою до Державного бюджету (5,0 мільярдів гривень) за 2021 рік забезпечені на 129,5 відсотків.

Показники, передбачені Програмою до місцевих бюджетів (7,3 мільярди гривень) виконані на 115,7 відсотків.

Надходження єдиного соціального внеску становлять 7,4 мільярди гривень, що на 18,6 відсотків більше, ніж за 2020 рік. Річні показники, визначені Програмою (6,3 мільярди гривень) виконані на 117,1 відсотків.

Окрім виконання основного завдання – забезпечення надходжень доходів до бюджетів, ГУ ДПС приділяє значну увагу виконанню плану заходів з питань детінізації доходів та відносин у сфері зайнятості населення.

З метою забезпечення надходжень ПДФО та ЄСВ, забезпечення повноти сплати податків та зборів при виплаті заробітної плати та недопущення виникнення заборгованості, ГУ ДПС вжито ряд заходів по різних напрямах контролю, а саме: заслуховування керівників підприємств, проведення аналізу розміру заробітної плати на підприємствах, проведення контрольно-перевірочної роботи з питань дотримання діючого податкового законодавства та закону про єдиний соціальний внесок при виплаті заробітної плати, внаслідок чого до бюджету додатково надійшло 8,5 мільйонів гривень.