Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Для повернення помилково сплачених сум грошових зобов’язань платник податків має 1095 днів

опубліковано 03 вересня 2021 о 14:37

Помилково або надміру сплачені суми грошового зобов’язання та пені (крім єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування) підлягають поверненню платнику, крім випадків, наявності у нього податкового боргу (ст. 43 Податкового кодексу України).

Повернення помилково та/або надміру сплаченої суми грошового зобов’язання відбувається шляхом зарахування коштів на поточний рахунок платника податків в установі банку або на єдиний рахунок. У разі відсутності рахунку у банку, помилково або надміру сплачена сума повертається готівковими коштами за чеком. Якщо платник податків має податковий борг, то відповідне повернення проводиться лише після повного погашення такого боргу.

Для повернення з бюджету помилково та/або надміру сплачених сум грошового зобов’язання та пені платник податків має подати протягом 1095 днів від дня їх виникнення заяву у довільній формі з зазначенням напряму перерахування коштів.

Заява подається до територіального органу ДПС за місцем адміністрування (обліку) таких сум. Додатково до заяви платник може подати копію платіжного документа, на виконання якого помилково та/або надміру сплачений платіж перераховано до бюджету.

У разі повернення надміру сплачених податкових зобов’язань з податку на додану вартість, зарахованих до бюджету з рахунка платника податку в системі електронного адміністрування податку на додану вартість у порядку, визначеному п. 200 прим. 1.5 ст. 200 прим. 1 ПКУ, такі кошти підлягають поверненню виключно на рахунок платника в системі електронного адміністрування податку на додану вартість. У разі його відсутності на момент звернення платника податків із заявою на повернення відповідних надміру сплачених податкових зобов’язань чи на момент фактичного повернення коштів – шляхом перерахування на поточний рахунок платника податків в установі банку.

Водночас платник податків має можливість подати заяву в електронній формі через приватну частину Електронного кабінету за ідентифікатором форми J/F 1302001 або у довільній формі через меню «Листування з ДПС» приватної частини Електронного кабінету.