Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Мета одноразового (спеціального) добровільного декларування - можливість громадянам легалізувати власні неоподатковані доходи

опубліковано 02 вересня 2021 о 17:35

В Україні з 1 вересня стартувала кампанія з одноразового спеціального декларування для фізичних осіб, що триватиме рік, до 1 вересня 2022 року.

Нагадаємо, що у липні цього року набрали чинності окремі норми Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо стимулювання детінізації доходів та підвищення податкової культури громадян шляхом запровадження одноразового (спеціального) добровільного декларування фізичними особами належних їм активів та сплати одноразового збору до бюджету» від 15.06.2021 № 1539-IX.

Одноразове (спеціальне) добровільне декларування передбачає, що фізичні особи – резиденти, у тому числі самозайняті особи, а також не резиденти наразі, але що були такими на момент отримання (набуття) об’єктів декларування чи на момент нарахування (отримання) доходів, за рахунок яких були отримані (набуті) об’єкти декларування, і які відповідно до Кодексу є чи були платниками податків мають право подати добровільну декларацію щодо податків і зборів, що не були сплачені або сплачені не у повному обсязі. Водночас зазначати джерела одержання (набуття) таких об’єктів декларант не зобов’язаний.

Одноразове (спеціальне) добровільне декларування є виключно добровільним. Його мета – дати можливість громадянам легалізувати власні неоподатковані або оподатковані не у повному обсязі доходи та надалі вільно їх використовувати.

Подати декларацію до Державної податкової служби України можне за допомогою приватної частини Електронного кабінету. Також на вебпорталі ДПС у банері «Одноразове добровільне декларування» можна ознайомитися з прикладами заповнення декларації, нормативно-правовими актами та іншими роз’яснювальними матеріалами.