Житомирська область багата на природні ресурси. Мінерально-сировинний потенціал представлений великим і різноманітним комплексом. Є запаси будівельних пісків, керамічних глин і ряду інших видів мінеральної будівельної сировини, запаси декоративно-облицювального каменю (лабродорит, граніт, габро), що користуються великим попитом у нашій країні та за кордоном. Розвідані поклади лабродаритів і габро в області становить 86% запасів цього каменю в Україні. Це визначає необхідність прискореного розвитку каменедобувної і каменеобробної промисловості.
Промисловість з виробництва будівельних матеріалів нараховує понад 60 підприємств і об'єднань. Серед них – переважна кількість щебеневих кар'єрів, каменедробильних заводів, які розташовані, в основному, в Коростенському, Новоград-Волинському, Житомирському районах.
За І квартал 2021 року платниками податків добувної галузі області сплачено до Державного бюджету майже 97 мільйонів гривень. Відбулося збільшення надходжень у порівнянні з аналогічним періодом минулого року на 32 відсотки, або понад 23 мільйони гривень.
Значний внесок до Державного бюджету забезпечили такі підприємства: ТДВ "Коростенський щебзавод", АТ "Об’єднана гірничо-хімічна компанія", АТ "Коростенський кар'єр", ТЗОВ "Західукрвибухпром", АТ "Малинський каменедробильний завод", ПРАТ "Товкачівський гірничо-збагачувальний комбінат", ТОВ "Новогородецький кар'єр" та інші.
У структурі надходжень до Державного бюджету за січень – березень ц.р. частка надходжень від підприємств добувної галузі становить 6 відсотків, що значно вище надходжень від будь-якої іншої галузі економіки Житомирської області.
Очікуємо стабілізації у виробництві по усіх підприємствах добувної промисловості та розробленні кар’єрів та, відтак, і зростання їх платоспроможності.