Головне управління ДПС у Житомирській області інформує, що у 2021 році підлягають оподаткуванню транспортним податком легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше 5-ти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року (в 2021 році —2 250 000 грн). Така вартість визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику економічного, соціального розвитку і торгівлі, за методикою, затвердженою Кабінетом Міністрів України, станом на 1 січня податкового (звітного) року виходячи з марки, моделі, року випуску, об’єму циліндрів двигуна, типу пального.
Відповідно до ст. 267 Податкового кодексу України ставка податку встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі 25 000 гривень за кожен легковий автомобіль, що є об’єктом оподаткування .
Обчислення суми податку з об'єкта/об'єктів оподаткування фізосіб здійснюється контролюючим органом за місцем реєстрації платника податку. Податкове/податкові повідомлення-рішення про сплату податку (далі — ППР) та відповідні платіжні реквізити надсилаються (вручаються) платнику податку за місцем його реєстрації до 1 липня базового податкового (звітного) періоду (року). Щодо об'єктів оподаткування, придбаних протягом року, податок сплачується фізособою, починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об'єкт. Контролюючий орган надсилає ППР новому власнику після отримання інформації про перехід права власності.
Податок сплачується за місцем реєстрації об’єктів оподаткування і зараховується до відповідного бюджету згідно з положеннями Бюджетного кодексу України.
Транспортний податок фізичними особами сплачується протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.
Згідно ст. 267 Кодексу фізичні особи - платники податку мають право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу за своєю податковою адресою ( місцем реєстрації ) для проведення звірки даних щодо :
а) об’єктів оподаткування,що перебувають у власності платника податку;
б)розміру ставки податку;
в) нарахованої суми податку.