Головне управління ДПС
у Житомирській області
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

Порядок оформлення ліцензій на право оптової та роздрібної торгівлі пальним

опубліковано 31 березня 2021 о 08:41

Головне управління ДПС у Житомирській області повідомляє – основні засади державної політики щодо регулювання оптової та роздрібної торгівлі пальним, а також посилення боротьби з незаконним виробництвом та обігом пального на території України визначено Законом України від 19 грудня 1995 року №481 – ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального».

Встановлена річна плата за ліцензії:

- на право роздрібної торгівлі пальним 2000 гривень на кожне таке місце;

- на право зберігання пального та зберігання пального виключно для потреб власного споживання чи переробки у розмірі 780 гривень;

- на право оптової торгівлі пальним з-за наявності у ліцензіата місць оптової торгівлі пальним – 5000 гривень за кожне таке місце;

- на право оптової торгівлі пальним з-за відсутності у ліцензіата місць оптової торгівлі пальним – 10000 гривень.

Ліцензії на право оптової та роздрібної торгівлі пальним, а також на право зберігання пального отримуються на кожне місце оптової та роздрібної торгівлі пальним або кожне місце зберігання пального на підставі заяви суб’єкта господарювання. До заяви додається документ, що підтверджує внесення річної плати за ліцензію, яка зараховується до місцевих бюджетів за місцем здійснення діяльності.

У заяві зазначається вид господарської діяльності на провадження якого суб’єкт має намір одержати ліцензію.

Заява подається із завіреними заявником копіями документів:

- що підтверджують право власності або право користування земельною ділянкою, на якій розташований об’єкт оптової та роздрібної торгівлі пальним або зберігання пального, чинні на дату подання заяви та/або на дату введення такого об’єкта в експлуатацію будь-якого цільового призначення;

- що підтверджують прийняття об’єктів в експлуатацію відповідно до законодавства щодо всіх об’єктів у місці оптової та роздрібної торгівлі пальним або зберігання пального, необхідних для оптової та роздрібної торгівлі пальним або зберігання пального.

Тимчасово, до 1 січня 2022 року, суб’єкти господарювання можуть отримувати ліцензії на право роздрібної торгівлі та/або зберігання пального на відповідне місце здійснення такої діяльності за умови подання копій документів, що підтверджують право власності на такі об’єкти нерухомого майна, виданих у встановленому законодавством порядку до 1 січня 2014 року. Та дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки та експлуатації (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки.

Суб’єкти господарювання, які здійснюють оптову торгівлю пальним з-за відсутності місць оптової торгівлі пальним, копії таких документів не подають. Такі отримують одну ліцензію на право оптової торгівлі пальним за місцезнаходження суб’єкта господарювання або місцезнаходження постійного представництва.

Законом України від 18 грудня 2019 року «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України» внесено зміни серед іншого Закону №481, якими встановлено: суб’єкти господарювання, що здійснюють зберігання пального, яке не реалізовується іншими особам і використовується виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки, копії документів передбачених ст. 15 Закону не подають.

Такі суб’єкти господарювання у заяві зазначають про використання пального для потреб власного споживання чи переробки. Загальну місткість резервуарів, що використовуються для зберігання пального, та їх фактичне місцезнаходження, а також фактичне місцезнаходження ємностей, що використовуються для зберігання пального. Зазначені зміни набрали чинності з 29 грудня 2019 року.

Крім цього, повідомляємо відповідно ст. 17 Закону №481 у разі зберігання пального без наявності ліцензії, або надання послуг із зберіганням пального іншим суб’єктам господарювання та реалізація пального іншим особам на підставі ліцензії на зберігання пального, отриманої виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки, до суб’єктів господарювання застосовуватимуться фінансові санкції у розмірі – 500000 гривень.