Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Актуальні питання антикорупційного законодавства: про закінчення 31 березня 2021 року терміну подання щорічних декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування та декларацій після звільнення, за 2020 рік

опубліковано 22 березня 2021 о 14:14

Відповідно до статті 45 Закону України 14.10.2014 № 1700-VІІ «Про запобігання корупції» (зі змінами та доповненнями) державні службовці та інші суб'єкти декларування, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції (далі - Національне агентство) декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Особи, які припинили діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, також зобов'язані наступного року після припинення діяльності подавати декларацію, за минулий рік.

З метою дотримання Закону України «Про запобігання корупції» нагадуємо про закінчення 31 березня 2021 року терміну подання щорічних декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування та декларацій після звільнення, за 2020 рік до Національного агентства.

Відповідальність.

 

Звертаємо увагу на персональну відповідальність за порушення вимог фінансового контролю:

- за умисне неподання суб’єктом декларування декларації, передбачена кримінальна відповідальність у вигляді штрафу від 2500 до 3000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадських робіт на строк від 150 до 240 годин, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років (ст. 366-3 Кримінального кодексу України);

- за несвоєчасне подання без поважних причин декларації передбачена адміністративна відповідальність у вигляді накладення штрафу від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення).

 

Крім того, в разі притягнення особи, за рішенням суду, до відповідальності за неподання чи несвоєчасне подання декларації, суб’єкт декларування вноситься до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення.

 

 

 

Актуальні онлайн-роз’яснення.

Доводимо до відома, що в мережі Інтернет розміщені оновлені роз’яснення та навчальні матеріали, які допоможуть при заповненні декларації, а саме:

 

-   матеріали щодо заповнення декларації, розміщені на вебсайті Національного агентства: https://wiki.nazk.gov.ua/category/deklaruvannya/;

-   роз’яснення Національного агентства щодо декларування із можливістю пошуку по тексту: http://bit.ly/3a2Rlbt;

-   онлайн курс, який допоможе заповнити декларацію «Просто про е-декларування»: https://cutt.ly/8zM6rtV;

-   сторінки Офісу розбудови доброчесності, де можна дізнатися як правильно заповнювати декларацію й отримати відповіді на запитання «що, де, коли і як?»: https://cutt.ly/yz1usdu;

-   сторінки Facebook Офісу розбудови доброчесності: https://www.facebook.com/prosvita.nazk;

-   сторінки Facebook Національного агентства: https://www.facebook.com/NAZKgov;

-   Telegram канал Національного агентства: https://t.me/NAZK_gov_ua;

-   контакт-центр для допомоги декларантам: +38(044)200–06–94 та електронна скринька для вирішення технічних питань: support@nazk.gov.ua.

 Відділ з питань

запобігання та виявлення корупції

ГУ ДПС у Житомирській області