Днями начальник відділу позапланових перевірок оподаткування фізичних осіб управління податкового аудиту Дмитро Рашин провів онлайн – семінар із платниками. Зокрема, говорили про закриття ФОП.
Дмитро Рашин розповів особливості процедури та порядок закриття.
Після державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізична особа продовжує обліковуватись у контролюючих органах. Така фізична особа має забезпечити остаточні розрахунки з податків від провадження підприємницької діяльності, повинна закрити усі рахунки, відкриті у фінансових установах, та в установлені строки подати відповідному контролюючому органу: повідомлення за формою № 20-ОПП з оновленою інформацією про закриття об’єкта оподаткування, протягом 10 робочих днів після його закриття; декларацію за останній базовий податковий (звітний) період.
Фізособи, які перебували на загальній системі, щодо яких починаючи з 01.01.2017 до ЄДР внесено запис про припинення підприємницької діяльності, подають податкову декларацію за останній базовий податковий (звітний) період, в якій відображаються виключно доходи від проведення підприємницької діяльності, у строки, встановлені цим Кодексом для місячного податкового періоду, протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днів, що настають за останнім календарним днем звітного місяця.
Фізособи, які застосовували спрощену систему оподаткування, подають податкові декларації востаннє за податковий (звітний) квартал, в якому проведено державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності, наростаючим підсумком з початку року у строки, визначені пп. 49.18.4(спрощена система ІІ група) та пп. 49.18.2 (спрощена система ІІІ група) п. 49.18 ст.49 ПКУ.
Дані про зняття з реєстрації ФОП як платника податків та як платника ЄСВ передаються контролюючим органом до ЄДР та оприлюднюються на порталі електронних сервісів ЄДР.
Також, слід зауважити, що при припиненні підприємницької діяльності фізичною особою — підприємцем контролюючий орган може призначити і провести документальну перевірку, але за наявності підстав і з урахуванням строків давності, передбачених Податковим кодексом (пп. 6 п. 11.21 Порядку № 1588).
У ході семінару виникали і питання. Зокрема, про тривалість процедури та що робити ФОПу якщо ліквідаційні форми звітності вже подані, а рішення про закриття ще не отримано і наступає новий звітній період.
Практика онлайн – семінарів триватиме і надалі. Слідкуйте за нашими новинами на офіційних портах.