Темою чергового onlinе-семінару для платників податків, який відбувся у Головному управлінні ДПС у Житомирській області з використанням платформи Zoom, на цей раз визначено актуальні питання та огляд законодавчих змін з ЄСВ.
Спікерами onlinе-семінару були – завідувач сектору адміністрування єдиного соціального внеску управління податкового адміністрування фізичних осіб Інна Фальковська та заступник начальника управління по роботі з податковим боргом Дмитро Джигора.
Інна Фальковська озвучила останні законодавчі зміни з ЄСВ, зокрема, що передбачені Законом №592 у частині сплати єдиного внеску самозайнятими особами, які набувають чинності з 01.01.2021 року, а саме: для фізичних осіб - підприємців (крім тих, які обрали спрощену систему оподаткування), осіб, які провадять незалежну професійну діяльність та членів фермерського господарства скасовується обов'язок сплачувати мінімальний розмір ЄСВ за місяці, у яких не було отримано доходу.
Зокрема, звільняються від сплати ЄСВ за себе ФОП та особи, які провадять незалежну професійну діяльність, якщо вони отримують пенсію за віком, або за вислугу років, або є особами з інвалідністю, або досягли віку, встановленого ст. 26 Закону «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу. Такі особи можуть бути платниками єдиного внеску тільки добровільно.
Також звільняються від сплати єдиного внеску за себе: особи, які провадять незалежну професійну діяльність, за умови взяття їх на облік, як фізичних осіб - підприємців і провадження ними одного виду діяльності одночасно, як фізичною особою - підприємцем, так і особою, яка провадить незалежну професійну діяльність, особи, які провадять незалежну професійну діяльність та фізичні особи - підприємці, які мають основне місце роботи, за місяці звітного періоду, за які роботодавцем було сплачено страховий внесок за таких осіб у розмірі не менше мінімального страхового внеску.
Крім того, Законом №1072 звільнено від нарахування, обчислення та сплати ЄСВ платників єдиного податку першої групи за грудень 2020 року та 5 місяців з січня по травень (включно) 2021 року.
Важливо, що законом чітко визначено, ці місяці несплати єдиного внеску включаються до страхового стажу єдинника 1-ї групи.
Заступник начальника управління по роботі з податковим боргом Дмитро Джигора звернув увагу, що продовжено процедуру списання сум недоїмки з єдиного внеску, а також штрафу і пені. Коло суб’єктів господарювання, які мають право на таке списання, не змінюється: це фізичні особи-підприємці (крім підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування) та особи, які провадили незалежну професійну діяльність. Встановлено новий період, протягом якого такі платники можуть звернутися за списанням – до 1 березня 2021 року.
Участь у onlinе-семінарі взяли понад 60 платників податків, які активно, впродовж заходу, надсилали свої запитання в чат. На всі запитання, під час onlinе-семінару, надано фахові відповіді з роз’яснення законодавчих змін з ЄСВ.
Сектор пресслужби, адміністрування субсайту
та комунікацій з громадськістю