Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Про переваги програмного РРО розповіли для платників на черговому onlinе-семінарі

опубліковано 29 січня 2021 о 14:30

Темою чергового onlinе-семінару для платників податків, який відбувся в Головному управлінні ДПС у Житомирській області, з використанням платформи Zoom, стало впровадження програмного РРО.

Спікерами семінару були - начальник управління електронних сервісів Лоліта Пивоварова та головний державний ревізор-інспектор відділу обліку платників та об’єктів оподаткування, реєстрації за окремими видами податків, ведення реєстрів Роман Бойко.

Лоліта Пивоварова зазначила, що на виконання вимог Закону № 128 Державною податковою службою з 01.08.2020 року розроблено та надано для користування суб’єктам господарювання два безкоштовних програмних рішення (програмне РРО) «Програмний реєстратор розрахункових операцій» та фіскальний додаток пРРОсто, що призначені для проведення розрахункових операцій та розміщені на офіційному вебпорталі ДПС за посиланнями: https://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/programniy-reestrator-rozrahunkovih-operatsiy/.

На офіційному вебпорталі ДПС створено банер «Програмні РРО» (https://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/), який містить актуальну інформацію, пов’язану з програмним РРО, включаючи нормативно-правові акти, відеоуроки щодо процедури реєстрації програмного РРО, отримання електронних ключів у кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг ДПС, інструкції щодо заповнення та подання форм, інформаційні повідомлення щодо оновлення версій безкоштовних програмних рішень, контакти відповідальних осіб ДПС, які надають роз’яснення, пов’язані з роботою програмного РРО.

Реєстрація програмного РРО проводиться на підставі заяви про реєстрацію програмних реєстраторів розрахункових операцій за формою № 1- програмного РРО (J/F1316602). У разі відсутності підстав для відмови у реєстрації програмне РРО реєструється шляхом присвоєння програмним забезпеченням фіскального сервера фіскального номера програмного РРО із внесенням даних до Реєстру програмних реєстраторів розрахункових операцій.

Про реєстрацію програмного РРО суб’єкту господарювання направляється інформація у другій квитанції із зазначенням присвоєного під час реєстрації фіскального номера програмного РРО.

Суб’єкт господарювання, який зареєстрував програмне РРО, подає Повідомлення про надання інформації щодо кваліфікованого сертифіката відкритого ключа за формою J/F1391801 з інформацією про ідентифікатор ключа з сертифікату, який використовується для підпису, щодо того працівника, якому надані повноваження проводити розрахункові операції.

Кожен касир засвідчує проведення розрахункових операцій та передачу даних до фіскального сервера власним електронним підписом.

Програмне РРО може застосовуватись лише в тій господарській одиниці, дані про яку внесені до Реєстру щодо такого ПРРО.

Інформаційна підтримка суб’єктам господарювання, які використовують/мають намір використовувати програмного РРО, надається у центрах обслуговування платників, Інформаційно-довідковим департаментом ДПС.

На запитання платників податків, які надійшли в чат під час onlinе-семінару, фахівцями податкової служби надані роз’яснення щодо особливості реєстрації та використання програмного РРО.

 Сектор пресслужби ГУ ДПС у Житомирській області