Відділ з питань запобігання та виявлення корупції повідомляє, що з 01.01.1021 розпочата кампанія декларування за 2020 рік, під час якої згідно статті 45 Закону України від 14 жовтня 2014 року № 1700-VІІ «Про запобігання корупції» із змінами (далі – Закон України «Про запобігання корупції») до 01.04.2021 необхідно подати декларацію не тільки особам, які працюють на державній службі, але й колишнім посадовцям, які звільнились у 2020 році.
Особи які звільнились у 2020 році, мають до 01.04.2021 подати декларацію типу «після звільнення», а не «щорічну» декларацію.
Нагадуємо, якщо особа звільняється з посади, яка передбачає подання декларації згідно Закону України «Про запобігання корупції», то їй потрібно подати два типи декларацій - перед звільненням та після звільнення.
Декларацію перед звільненням, особа яка припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подає впродовж 20 робочих днів після звільнення. Дана декларація має бути за період, який не був охоплений деклараціями, які суб’єкт декларування подавав раніше.
Звертаємо увагу: якщо особа припинила державну службу під час кампанії декларування, то спочатку рекомендуємо подати щорічну декларацію.
Наприклад, дата припинення державної служби 28 січня 2021 року, отже спочатку працівник подаєте щорічну декларацію за 2020 рік, а потім подає декларацію типу «перед звільненням», яка охоплюватиме період із 01.01.2021 по 28.01.2021 року.
Декларацію типу «після звільнення», особа яка припинила діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, має подати на наступний рік після звільнення у період кампанії декларування, тобто з 1 січня до 1 квітня наступного року після звільнення.
У яких випадках декларація після звільнення не подається?
Якщо до 1 квітня наступного року після звільнення з посади суб’єкт декларування знов розпочав діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, в даному випадку відповідно до частини першої статті 45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3 цього вказаного Закону подають декларацію за минулий рік типу «щорічна», а декларацію типу «після звільнення» подавати не потрібно.
У яких випадках декларації перед звільненням та після звільнення не потрібно подавати?
Якщо державного службовця переведено на іншу посаду державної служби в межах однієї юридичної особи, декларація перед звільненням та після звільнення не подається.
Звільнення особи за переведенням або в разі, якщо особа стала переможцем конкурсу та у зв’язку з цим звільнена зі служби в одному органі і прийнята
на службу в інший орган наступного робочого дня, не вважається припиненням діяльності, пов’язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, оскільки в такому випадку відбувається лише зміна посади або інших істотних умов праці, відповідно декларації перед звільненням та після звільнення, в даному випадку, також не подаються.
Відділ з питань запобігання та виявлення корупції
ГУ ДПС у Житомирській області