Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Особливості надання одноразової компенсації бізнесу, який призупиняв свою діяльність через карантин

опубліковано 18 грудня 2020 о 14:05

Головне управління ДПС у Житомирській області повідомляє, що одноразова компенсація суб’єктам господарювання, які є юридичними особами надається, з метою відшкодування витрат, понесених на сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове соціальне страхування.

Компенсацію можуть отримати суб’єкти господарювання – юридичні особи, до основних видів економічної діяльності яких, здійснювались обмежувальні протиепідемічні заходи, пов’язані із поширенням COVID-19.

При цьому господарська діяльність таких суб’єктів господарювання на дату набрання чинності Законом України від 4 грудня 2020 року №1071 за даними Єдиного державного реєстру не припинена.

Варто зазначити, що для отримання компенсації суб’єкт господарювання до 21 грудня 2020 року подає до територіального органу ДПС за місцем обліку як платника єдиного соціального внеску заяву на отримання одноразової компенсації за формою згідно із затвердженою формою.

Заява подається засобами електронного зв’язку в електронній формі із зазначенням всіх обов’язкових реквізитів та з використанням засобу кваліфікованого електронного підпису.

Датою подання заяви є дата, зафіксована у квитанції про отримання заяви (перша квитанція), яка формується в автоматичному режимі (в електронній формі), надсилається суб’єкту господарювання протягом операційного дня та є підтвердженням отримання такої заяви.

Інформація про прийняття до розгляду заяви зазначається у першій квитанції. У разі коли, наприклад допущено якісь помилки при поданні заяви, у першій квитанції повідомляється про її неприйняття із зазначенням причин та пропонується зробити ще одну спробу.

Заява розглядається територіальним органом ДПС протягом трьох робочих днів з дня її отримання. Перебіг трьох робочих днів розпочинається з дня, що настає за днем отримання такої заяви. У разі коли останній день строку розгляду заяви припадає на вихідний, святковий або неробочий день, останнім днем строку вважається наступний за вихідним, святковим або неробочим робочий день.

Про результати розгляду заяви суб’єкту господарювання надсилається квитанція на електронну адресу, з якої надійшла заява, а також результати розміщуються в електронному кабінеті.

Суб’єкт господарювання, який звернувся із заявою на отримання компенсації, вважається таким, що узгодив розмір сплаченої суми ЄСВ за десять місяців, що передували місяцю набрання чинності Законом №1071, шляхом отримання через електронний кабінет витягу, що підтверджує стан його розрахунку з єдиного внеску на перше число місяця, в якому набрав чинності цей Закон.

Сума компенсації розраховується як середнє значення сплачених суб’єктом господарювання сум єдиного внеску за десять місяців, що передували місяцю набрання чинності Законом №1071.

Варто зазначити, що компенсація суб’єктам господарювання не надається, якщо у суб’єкта господарювання на дату набрання чинності Законом №1071є заборгованість із сплати єдиного внеску.

Детальна інформація розміщена на єдиному вебпорталі органів виконавчої влади України «Урядовий портал» за посиланням https://www.kmu.gov.ua/npas/pro-zatverdzhennya-poryadku-nadannya-odnorazovoyi-kompensaciyi-subyektam-gospodaryuvannya-1234-091220.

Порядок надання одноразової компенсації суб’єктам господарювання затверджено Постановою Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2020 року №1234 (https://www.kmu.gov.ua/npas/pro-zatverdzhennya-poryadku-nadannya-odnorazovoyi-kompensaciyi-subyektam-gospodaryuvannya-1234-091220). Цей Порядок визначає умови та механізми надання одноразової компенсації для відшкодування витрат, понесених під час сплати єдиного соціального внеску.

Переглянути, хто може отримати одноразову допомогу від держави (згідно переліку видів економічної діяльності) можна в Додатку.

Додаткові матеріали