Головне управління ДПС
у Житомирській області
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

До місцевих бюджетів Житомирщини забезпечено 613,0 млн грн плати за землю

опубліковано 14 грудня 2020 о 15:22

Податковою службою вживаються заходи щодо оформлення землекористувачами договорів оренди, проводиться активна роз’яснювальна робота з платниками податків щодо дотриманням вимог чинного законодавства у частині оформлення та використання земельних ділянок сільськогосподарського призначення (паїв).

У результаті цієї роботи, у січні - листопаді 2020 року до місцевих бюджетів надійшло майже 613,6 млн грн земельного податку та орендної плати за землю, що складає майже 10,0 відс. у загальній сумі надходжень місцевих бюджетів, та залишає даний податок у трійці лідерів.

Юридичні особи сплатили 537,3 млн грн, фізичні - 76,3 млн гривень.

Повнота надходжень земельного податку та орендної плати за землю до місцевих бюджетів є результатом спільних зусиль податкової служби Житомирщини та органів місцевого самоврядування у напрямі залучення власників земельних ділянок та землекористувачів до оподаткування.

Нагадуємо, що плата за землю включає в себе два види обов’язкових платежів – земельний податок та орендну плату. Перший сплачують власники землі та землекористувачі, другий – орендарі земельних ділянок, як фізичні, так і юридичні особи.