Суб'єкти господарювання, які здійснюють торгівлю підакцизною продукцією, перерахували до місцевих бюджетів 16,9 млн.грн. акцизного податку. Про це повідомили в управлінні контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів Головного управління ДПС у Житомирській області.
В порівнянні з січнем 2019 року надходження з акцизного податку зросли на 2,7 млн.грн, або 19 відсотків.
Крім того, за можливість провадити роздрібну торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами суб'єкти господарювання сплатили 1,5 млн.грн. плати за ліцензії. Реалізацію алкогольних напоїв та тютюнових виробів в області здійснює 2432 суб’єктів господарювання. На сьогодні в області діє 6420 ліцензія на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами.
Нагадуємо, що суб’єкти підприємницької діяльності, незалежно від форми власності, можуть провадити роздрібну торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами у разі наявності відповідної ліцензії.
Вартість ліцензії по місту становить - на продаж алкогольних напоїв 8 тисяч гривень на рік на кожний електронний контрольно-касовий апарат (книгу обліку розрахункових операцій), що знаходиться у місці торгівлі, а на території сіл і селищ – 500 гривень. Плата за ліцензію на торгівлю тютюновими виробами по місту складає 2 тисячі гривень, на території сіл і селищ – 250 гривень на кожне місце торгівлі.
Слід врахувати, що для місць торгівлі, які розташовані за межами території міст обласного підпорядкування на відстані до50 кмта які мають торговельні зали площею понад500 кв. мскладає 8 тис грн на рік за кожен електронний контрольно-касовий аппарат, зазначений в ліцензії.