За дев’ять місяців цього року понад 138,0 млн. грн. податків за користування природними ресурсами поповнили місцеву скарбницю та понад 162,0 млн. грн. надійшло в державний бюджет України.
Найбільше у місцеву скарбницю сплатили лісокористувачі – понад 99,3 млн. грн. Ця сума надходжень перевищила минулорічні показники за відповідний період майже на 8 млн. грн. До державного бюджету перераховано понад 80,4 млн. грн. рентної плати за спеціальне використання лісу, що на 36,3 млн. грн. більше, ніж за 9 місяців 2019 року.
За користування надрами платники області сплатили 105,2 млн. грн. – відповідно 32,2 – в місцевий та 73 млн. грн. – в державний бюджет.
Платники рентної плати за спеціальне використання води перерахували до бюджетів усіх рівнів майже 16,0 млн. гривень, з яких до 7,2 млн. грн. до місцевих бюджетів та 8,8 млн.грн. до державного бюджету.
Нагадаємо, порядок обчислення та ставки рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів регулюються статтею 256 розділу ІХ. «Рентна плата» Податкового кодексу України.
Зокрема, згідно зі ст. 256.2.1. та 256.2.4. Податкового кодексу України, об’єктом оподаткування рентною платою за спеціальне використання лісу, є не тільки деревина, заготовлена в порядку рубок головного користування, але й деревина, заготовлена під час проведення заходів щодо поліпшення якісного складу лісів, з розчищення лісових ділянок, вкритих лісовою рослинністю у зв’язку з будівництвом шляхів, трубопроводів тощо. До цього переліку відносяться і другорядні лісові матеріали, зокрема, заготівля живиці, кори, пнів та інших лісових матеріалів та побічні лісові користування, як заготівля дикорослих плодів, грибів, ягід, лікарських рослин, збирання лісової підстилки та заготівля очерету.
Фахівці Головного управління ДПС у області звертають увагу платників податків, які користуються природними ресурсами, своєчасно та в повному обсязі сплачувати до бюджетів належні суми рентної плати.