Житомирські підприємства, діяльність яких пов'язана із забрудненням довкілля, за дев’ять місяців 2019 року сплатили 20,9 млн гривень екологічного податку.
Як повідомив начальник відділу адміністрування екологічного податку та рентної плати, місцевих податків та зборів управління оподаткування податків і зборів з юридичних осіб Головного управління ДПС у Житомирській області Геннадій Вручинський, порівняно з минулорічними показниками надходження зросли на 16,1 мільйонів гривень. Із загальної суми до державної казни перераховано майже 11,9 млн. грн, до місцевих бюджетів 9,0 млн. гривень.
Найбільші платежі спрямували платники Бердичівського управління – 2,9 млн.грн., Житомирського управління – 8,6 млн.грн., Новоград-Волинського управління – 2,4 млн.грн., Овруцького управління – 0,9 млн.грн., Малинського управління – 1,9 млн.грн., Коростенського управління – 4,2 млн. гривень.
Всього у області зареєстровано більше 5 тисяч платників екологічного податку.
Нагадаємо, що п.п.242.1.3 п.242.1 ст.242 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) об’єктом та базою оподаткування екологічним податком, який справляється за розміщення відходів, визначено обсяги та види (класи) розміщених відходів, крім обсягів та видів (класів) відходів як вторинної сировини, що розміщуються на власних територіях (об’єктах) суб’єктів господарювання. Згідно із п.249.6 ст.249 ПКУ суми екологічного податку, який справляється за розміщення відходів, обчислюються платниками самостійно щокварталу виходячи з фактичних обсягів розміщення відходів, ставок податку та коригуючих коефіцієнтів у порядку, визначеному ПКУ, тобто, на підставі фактичних обсягів відходів розміщених протягом звітного кварталу.
Наявність або відсутність затверджених лімітів на утворення та розміщення відходів у платника екологічного податку не впливає на обчислення сум екологічного податку, що справляється за розміщення відходів.
Сектор комунікацій ГУ ДПС у Житомирській області