Майже в кожній територіальній громаді Коростенщині є мобілізовані ФОПи, які перебувають на спрощеній системі оподаткування та згідно законодавства мають щомісячно авансовим внеском сплачувати єдиний податок і військовий збір. У випадку, якщо сплата не відбувається – виникає нарахування податкового боргу.
Голова Державної податкової служби Руслан Кравченко ініціював запровадження комплексу заходів для врегулювання податкових питань мобілізованих ФОП – платників податків та ветеранів - для підприємців, що стали на захист України передбачені особливості оподаткування.
Як мобілізованим ФОП – платникам податків уникнути автоматичного нарахування боргу?
Куди звертатись за консультацією мобілізованим ФОП – платникам податків Коростенщини та їх родичам, щоб уникнути негативних наслідків від несплати податків?
На ці питання відповідала сьогодні начальник Коростенської ДПІ Ольга Сокол під час робочих зустрічей з начальником третього відділу Коростенської РТЦК Дмитром Піковським та головою Коростенської РВА Олегом Рябим.
Фахівці ДПІ надають консультації мобілізованим платникам податків – фізичним особам, які не можуть виконувати податкові обов'язки. В головному управлінні ДПС Житомирській області працюють гарячі лінії для надання консультацій мобілізованим ФОП – платникам податків.
Необхідно подати заяву самозайнятої особи про неможливість виконання податкових обов'язків за місцем реєстрації протягом 10 днів після демобілізації. У випадку якщо демобілізована самозайнята особа перебуває на лікуванні (реабілітації) заява подається протягом 10 днів після закінчення її лікування (реабілітації).
Також отримати інформаційно-довідкові послуги можна в Контакт-центрі ДПС за тел.: 0-800-501-007.
ДПС також має пропозиції щодо змін у законодавстві, які будуть враховані в майбутньому.