В рамках проведення інформаційно-роз’яснювальної кампанії відбулась робоча зустріч начальника Попільнянської ДПІ ГУ ДПС у Житомирській області Тетяни Заволоки із директором Галиною Іванчою та працівниками Комунальної установи «« Центр надання соціальних послуг Попільнянської селищної Ради» з питань новацій податкового законодавства.
Тетяна Заволока роз’яснила норми законодавства, які регламентують благодійну допомогу та порядок її оподаткування , а також порядок отримання податкової знижки для внутрішньо переміщених осіб.
Під час зустрічі обговорили питання застосування РРО чи ПРРО при готівкових розрахунках з покупцями, яке стало обов’язковим для усіх суб’єктів господарювання, окрім спрощенців першої групи, ще з 1 січня 2022 року.
Платники можуть самі обирати, який тип касового апарату використовувати – класичний РРО чи програмний. Зазначила, що ДПС також пропонує до застосування безкоштовне ПРРО, функціонал якого відповідає законодавчим вимогам, а придбання, оновлення та застосування не потребує витрат та спеціальних навичок користувача.
А також, інформувала про новий функціонал від ДПС мобільний застосунок «Моя податкова». «Моя податкова» –це безкоштовний застосунок, який забезпечує громадянам простий і зручний інструмент для отримання електронних сервісів податкової служби. Мобільний за стосунок, надає можливість швидко отримувати необхідну інформацію, подавати заяви та декларації, сплачувати податки.
Його можна завантажити на телефони як на платформі Android, так і iOS. Для цього потрібно мати лише електронний ключ, який кожен бажаючий може отримати у будь-якому Акредитованому центрі сертифікації ключів, у тому числі самостійно за допомогою Інтернет-банкінгу.
У ньому присутні такі розділи:
- «Мої дані» - можна отримати інформацію про: адресу реєстрації та фактичне місце проживання, об’єкти оподаткування, обов’язок сплатити суму грошового зобов’язання (ППР), стан розрахунків з бюджетом;
- «Послуги» - направлення запиту на отримання відомостей про суми виплачених доходів; подання Податкової декларації про майновий стан і доходи (податкова знижка);
- «Повідомлення» - доступні: квитанції; відомості з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків; інформація з ДРФО про джерела/суми нарахованого доходу, утриманого та сплаченого податку та військового збору; листи контролюючого органу.
Частина сервісів застосунку доступні без ідентифікації: перевірка чека, пошук акцизної марки, дані з реєстру платників ПДВ, єдиного податку. Інші сервіси доступні після ідентифікації будь-яким файловим КЕП або хмарним КЕП – ДіяПідпис, SmartID тощо.
Також наголосила, на можливостях сервісу «Електронний кабінет платника», де зокрема можна подавати та переглядати подану звітність, перевіряти стан розрахунків з бюджетом та сплачувати нараховані податки та збори.
Зазначила, що робота ДПС наразі активно спрямована на розвиток онлайн-сервісів, щоб зробити максимально зручними свої послуги для платників податків.