У Житомирській проведено практикум з питання реєстрації ПРРО. Головним державним інспектором Вікторією Бадюл було надано відповіді на питання щодо застосування касових апаратів платниками, які здійснюють розрахунки за готівку.
Так суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операцій з приймання готівки для подальшого її переказу зобов’язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки через зареєстровані та переведені у фіскальний режим роботи РРО або через зареєстровані фіскальним сервером контролюючого органу ПРРО зі створеним у паперовій та/або електронній формі відповідних розрахункових документів.
При здійсненні розрахунків у безготівковій формі через установи банку РРО або ПРРО не застосовуються. ПРРО реєструється суб’єктом господарювання на окрему господарську одиницю, реквізити якої зазначаються у розрахунковому документі (чеку). Особи, дані щодо сертифікатів кваліфікованих/удосконалених електронних підписів яких внесено до Реєстру програмних РРО на підставі повідомлення за формою № 5-ПРРО, поданого суб’єктом господарювання, можуть проводити розрахункові операції у різний час (різні зміни) на різних ПРРО, що можуть бути розміщені на різних господарських об’єктах.
Також нагадала, що з 1 жовтня 2023 року за порушення Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» до всіх категорій платників податків, які здійснюють діяльність у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг (крім тих, які здійснюють діяльність на тимчасово окупованих територіях або на територіях бойових дій) застосовується відповідальність.