Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Житомирська ДПІ: Повідомлення про об’єкти оподаткування

опубліковано 20 листопада 2023 о 15:51

У Житомирській ДПІ ГУ ДПС у Житомирській області під час чергової зустрічі з платниками головний державний інспектор Житомирської ДПІ Тетяна Моспаненко роз’яснила порядок подання до податкових органів «Повідомлення  про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які проводиться діяльність» (Форма  № 20-ОПП).  

Інспектор довела до відома суб’єктів господарської діяльності, що пунктом 65.1 ст.65 Податкового кодексу України встановлено: взяття на облік фізичних осіб-підприємців у контролюючих органах здійснюється за податковою адресою на підставі відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, наданих державним реєстратором згідно із Законом України від 15 травня 2003 року №755-IV «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань».  

Відповідно до п.63.3 ст.3 Податкового кодексу України ві 02 грудня 2000 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями платник податків зобов’язаний стати на облік у відповідних контролюючих органах за основним  та неосновним місцем обліку. 

Об’єктами оподаткування й об’єктами, пов’язаними з оподаткуванням, є майно та дії, у зв’язку з якими у платника виникають обов’язки щодо сплати податків та зборів. Об’єктом оподаткування можуть бути майно, товари, дохід (прибуток) або його частина, обороти з реалізації товарів (робіт, послуг), операції з постачання товарів (робіт, послуг) та інші об’єкти, визначені податковим законодавством, з наявністю яких податкове законодавство пов’язує виникнення у платника податкового обов’язку. 

У разі, якщо місце проживання фізичної особи є місцем, де провадиться підприємницька діяльність, то фізична особа-підприємець повинна подати повідомлення про  об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або об’єкти, через які провадиться діяльність, за формою 20-ОПП протягом 10 робочих днів після реєстрації, до контролюючого органу за основним місцем обліку платника податків.