Сьогодні бізнесу пропонується сучасний аналог касового апарату – програмний реєстратор розрахункових операцій (ПРРО), який не потребує зайвих витрат і який легко завантажити на будь-який наявний гаджет.
Реєструється ПРРО досить швидко, зробити це можна в декілька етапів.
1.Отримати кваліфікований електронний підпис (КЕП) у будь-якого Кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг (КНДЕП ІДД ДПС України видає безкоштовно).
2.Завантажити та встановити з веб-порталу ДПС України чи Play Маркет програмне забезпечення на будь-який зручний пристрій, який є в наявності. ПРРО від ДПС можна інстальовувати на різні операційні системи: Windows, Android, iOS або працювати через web-версію.
3. Подати через Електронний кабінет 3 заяви для реєстрації господарського об'єкту, ПРРО та касирів. Зокрема:
- для реєстрації господарського об'єкту в приватній частині кабінету потрібно створити та заповнити електронний документ Повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність (форма № 20-ОПП);
- для реєстрації ПРРО потрібно заповнити Заяву про реєстрацію програмного реєстратора розрахункових операцій (форма № 1-ПРРО);
- для реєстрації касира треба подати Повідомлення про надання інформації щодо кваліфікованого сертифіката відкритого ключа (для повідомлень щодо сертифікатів відкритих ключів, які застосовуються в ПРРО) (форма 5-ПРРО).
Вхід в ПРРО здійснюється за допомогою ключа касира/старшого касира щодо якого суб’єкт господарювання подав Повідомлення за формою 5-ПРРО та сертифікату відкритого ключа. Ключ та сертифікат потрібно помістити в одну папку на пристрій з якого буде здійснюватись робота з ПРРО.
4. Ввести номенклатуру товарів в ПРРО.
Усі сформовані чеки фіскалізуються безпосередньо на сервері ДПС.
Детальна інструкція щодо реєстрації та використання ПРРО розміщена на вебпорталі ДПС в банері програмні РРО.