Першим кроком до реєстрації програмного РРО або РРО є реєстрація господарської одиниці за формою 20-опп.
При заповненні даної форми у платників виникає багато запитань.
Про це говорили сьогодні на тренінгу в Коростенській ДПІ .
Відкрила тренінг начальник ДПІ Ірина Захарчук, яка зауважила ,що обов’язок кожного підприємця, окрім спрощенців І групи, застосовувати реєстратор розрахункових операцій і, як альтернативу класичній касовій техніці, рекомендуємо програмні РРО ДПС. Представники малого бізнесу саме зараз потребують кваліфікованої допомоги у налаштуванні програмних РРО від ДПС.
«Своєчасна та якісна інформації від податкової служби про податкові умови підприємницької діяльності сприяє підвищенню податкової культури та наповненню бюджету», - наголошує Ірина Захарчук.
То як правильно заповнити та подати повідомлення 20-ОПП ?
Порядок подання Повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність (далі – повідомлення за ф. № 20-ОПП), встановлений розд. VIII Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 № 1588 із змінами та доповненнями (далі – Порядок № 1588).
Відповідно до п. 8.4 розд. VIIІ Порядку № 1588 у повідомленні за ф. № 20-ОПП надається інформація про всі об’єкти оподаткування, що є власними, орендованими або переданими в оренду.
Будь-який суб’єкт господарювання, незалежно від форми ведення підприємницької діяльності, зобов’язаний подати до контролюючого органу за основним місцем обліку повідомлення за ф. № 20-ОПП з інформацією щодо фактичної адреси провадження підприємницької діяльності як про об’єкт оподаткування.
Під час надання повідомлень за ф. № 20-ОПП застосовується принцип укрупнення інформації, яка надається про об’єкт оподаткування (наприклад, якщо подається інформація про об’єкти оподаткування – офіс, склад, склад-магазин, розташовані в одному офісному центрі за одною адресою, достатньо надати інформацію за одним із типів об’єктів оподаткування, зазначивши у найменуванні: офіс, склад, склад-магазин).
Принцип укрупнення інформації не застосовується під час надання інформації про об’єкти рухомого та нерухомого майна, які підлягають реєстрації у відповідному державному органі з отриманням відповідного реєстраційного номера (наприклад, у повідомленні за ф. № 20-ОПП надається інформація і про земельну ділянку, і про об’єкт нежитлової нерухомості, що розташований на такій земельній ділянці).
Інформація про однотипні (за видом, використанням, станом та видом права власності) автомобільні транспортні засоби, які не є пунктами пересувної роздрібної торгівлі, громадського харчування або послуг, інших ніж пасажирські та вантажні перевезення, може бути подана в повідомленні за ф. № 20-ОПП як узагальнена з типом об’єкта оподаткування «автомобільні транспортні засоби» та зазначенням кількості таких транспортних засобів в графі «Реєстраційний номер об’єкта оподаткування».
Отже, принцип укрупнення інформації про об’єкти оподаткування передбачає групування об’єктів оподаткування за ознакою їх однотипності. Тому, керуючись принципом укрупнення інформації, наприклад відомості про основні засоби, призначені для ведення господарської діяльності та фізично розміщені у приміщеннях платника податків (офіси, склади, гаражі, магазини, місця зберігання тощо), про які вже повідомлено контролюючі органи як про об’єкт оподаткування, можуть не зазначатись у повідомленні за ф. № 20-ОПП.
Фахівці Коростенської ДПІ постійно надають практичну допомогу платникам в цьому напрямку .
Під кінець зустрічі посадовець звернула увагу на той момент, що апаратний РРО та програмний РРО - рівнозначні засоби фіскалізації розрахунків за товари, роботи, послуги. Але ,програмний РРО від ДПС – зручний та простий у використанні. Порядок застосування програмного РРО є тотожним порядку застосування звичних апаратних РРО. Тобто, перехід на застосування ПРРО із класичного касового апарату не вимагає великого адаптаційного періоду.