Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Олевська ДПІ: Олевські податківці роз’яснюють платникам правила застосування РРО/ПРРО

опубліковано 15 вересня 2023 о 11:45

Податківці Олевської ДПІ ГУ ДПС у Житомирській області під час робочих зустрічей із суб’єктами господарювання акцентують увагу платників на дотриманні норм податкового законодавства. Зокрема звертають увагу підприємців на положення Закону України від 30 червня 2023 року № 3219-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану».

Роз’яснюючи положення податкового та трудового законодавства, податківці акцентують на важливості сплати єдиного податку, вимогах до застосування РРО/ПРРО при здійсненні підприємницької діяльності. Як альтернативу класичній касовій техніці платникам податків пропонують встановити безкоштовні програмні РРО ДПС, які зручні у застосуванні та допомагають бізнесу правильно вести облік.  Із огляду на важливість своєчасного інформування про положення Закону № 3219-IX такі зустрічі будуть систематичними, – зазначають податківці та звертають увагу суб’єктів господарювання на відновленні відповідальності за порушення вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».

Зокрема, з 1 жовтня 2023 року у разі встановлення контролюючими органами факту непроведення розрахункових операцій через РРО/ПРРО з фіскальним режимом роботи, будуть застосовуватись фінансові санкції, передбачені п. 1 ст. 17 Закону. Умовою дотримання законодавства у сфері застосування РРО/ПРРО є реєстрація РРО та/або ПРРО в контролюючому органі.