Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Зустріч Лугинських податківців з громадськістю щодо особливостей застосування спрощеної системи оподаткування з 01 серпня 2023 року

опубліковано 08 серпня 2023 о 14:17

Днями  головним державним інспектором Лугинської ДПІ ГУ ДПС у Житомирській області Віктором Степанюком було проведено зустріч з фізичними особами – підприємцями Лугинської ТГ щодо особливості застосування спрощеної системи оподаткування з 01 серпня 2023 року.

Під час зустрічі платники дізналися, що з 1 серпня поточного року  набрали чинності норми Закону України  від 30.06.2023р. №3219-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану». 

З 1 серпня 2023року підприємцям повертають ставки податків, які діяли до початку повномасштабного вторгнення.

Так, Законом України №3219-IX передбачено скасування ФОП право перебування платниками єдиного податку ІІІ групи із застосуванням ставки єдиного податку у розмірі 2% від суми отриманого доходу. Платники податків автоматично переводяться на систему, на якій перебували до обрання 2% спрощеної системи.

Також проінформовано підприємців про те, що є можливість повторно повернутися на єдиний податок, якщо раптом відмовилися від єдиного податку 2% і перейшли на загальну систему, заява має бути подана до 1 вересня 2023 року, статус платника єдиного податку почне діяти саме із 1 серпня 2023року.

Крім того, Віктор Степанюк наголосив, що для ФО-підприємців платників єдиного податку І та ІІ груп відновлюється обов’язкова сплата єдиного податку, крім тих, чия податкова адреса знаходиться на територіях бойових дій або на тимчасово окупованих територіях України.

Під час зустрічі також йшлося про те, що платники мають можливість самостійно стежити за наявністю чи відсутністю боргу та своєчасно сплачувати визначені суми податкових зобов’язань через сервіс «Електронний кабінет платника податків».