Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Житомирська ДПІ: Проведено сеанс телефонного зв»язку «гаряча лінія» з питань одноразового (спеціального) добровільного декларування

опубліковано 06 жовтня 2022 о 16:30

Житомирською ДПІ ДПС у Житомирській області проведено сеанс телефонного зв`язку «гаряча лінія» під час якої на актуальні питання платників податків відповідала заступник начальника Житомирської ДПІ ГУ ДПС у Житомирській області Алла Якімчук з питань одноразового (спеціального) добровільного декларування.

Доводимо до вашої уваги відповіді на запитання, отримані від абонентів під час проведення телефонного спілкування.

Хто з громадян повинен подати декларацію з одноразового добровільного декларування?

Скористатися одноразовим (спеціальним) добровільним декларуванням можуть фізичні особи – резиденти, у тому числі самозайняті особи, а також фізичні особи, які не є резидентами України, але які були резидентами на момент отримання неоподаткованих доходів, і які відповідно до Податкового кодексу України є чи були платниками податків. А не можуть бути декларантами особи, які за будь-який рік, починаючи з 1 січня 2005 року, подавали або мають подавати декларації відповідно до законів у сфері запобігання корупції. Також декларантами не можуть бути особи, які є малолітніми чи неповнолітніми або недієздатними, або є особами, дієздатність яких обмежена і над ними встановлено опіку.

Хочу дізнатися скільки в мене є часу для сплати податку із задекларованого мною майна?

Сплата збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування здійснюється декларантом протягом тридцяти календарних днів з дати подання  декларації, а при обранні альтернативних ставок - до 1 листопада 2023 року та до 1 листопада 2024 року.

Який порядок проведення процедури одноразового декларування?

Декларації подаються безпосередньо декларантами й виключно в електронній формі, через приватну частину Електронного кабінету платника податків.

Платник податків, який бажає добровільно декларувати, заповнює декларацію в електронному вигляді, підписує її власним електронним цифровим підписом та надсилає до ДПС. Після цього декларація підлягає камеральній перевірці з боку ДПС виключно на логічні та арифметичні помилки. Для цього законодавчо відведено термін - протягом 60 днів.

 Чи залишиться інформація особи, яка декларує свої статки, конфіденційною?

Якщо громадянин сплатить усі необхідні збори, держава гарантуватиме йому звільнення від відповідальності за порушення податкового, валютного законодавства. Крім того, громадянину гарантується нерозголошення державними органами та їхніми посадовими особами відомостей, що містяться в одноразових добровільних деклараціях, без відповідного рішення суду.

Від незалежних від мене обставин своєчасно, до 1 вересня 2022 року, не подала одноразову декларацію. У всьому винна війна. Чи можу я це зробити зараз?

Так. Нещодавно Верховна Рада України підтримала зміни до Податкового кодексу України, якими продовжено процедуру одноразового добровільного декларування до 1 березня 2023 року.